14 lipca 2015, 11:58:35

Wodny plac zabaw otwarto latem 2011 roku. To wyjątkowe miejsce, które cieszy się ogromnym powodzeniem wśród najmłodszych mieszkanców Tychów i okolic, ale nie tylko... Z jego atrakcji korzystają też dorośli. Jest to pierwsza tego typu inwestycja w kraju.

Wodny plac zabaw w OW Paprocany
Tyski wodny plac zabaw zapewnia wyśmienitą rekreację wodną dla całej rodziny. Jest czynny latem, w okresie wakacji. Zabawa na placu to alternatywa dla kąpieli w Jeziorze Paprocańskim.

Projektanci placu sprytnie wkomponowali obiekt w otoczenie - w projekcie uwzględniono położenie jeziora, rosnące drzewa, wzniesienia. Plac doskonale prezentuje się w architekturze miejskiej, przyciąga intensywnymi kolorami i różnorodnością natrysków – na terenie placu znajdują się fontanny, tęcza wodna i tryskające wodą kwiaty. Na placu wydzielono strefę dla najmłodszych dzieci z zabawkami łagodniej wyrzucającymi wodę.

Wzór bezpiecznej dla dzieci posadzki w niecce został dopasowany do rozmieszczenia zabawek wodnych tworząc grafikę nawiązującą do kręgów na wodzie.

Przy placu zamontowano dla opiekunów dzieci specjalne, odporne na wilgoć krzesełka wykonane z drewna egzotycznego.

Nocą plac zabaw zamienia się w kolorową, podświetlaną fontannę, co dodatkowo zachęca mieszkańców do wieczornych spacerów na terenie Paprocan.

W 2012 roku tyski plac został doceniony m.in. przez amerykański portal „Flavorwire”. Wodny plac został zaliczony do najbardziej niezwykłych placów zabaw świata, tuż obok 15 innych placów m.in. ze Szwecji, Japonii, Niemiec, Francji, Hiszpanii czy Chin. Można je zobaczyć tutaj.

Plac bez wątpienia stał się główną atrakcją OW Paprocany.


Projekt: 2010 r.

Realizacja: 2011 r.

Koszt inwestycji: ok. 1 mln złotych

Powierzchnia zabudowy: 333m2

Powierzchnia niecki: 300m2

Powrót do strony "Inwestycje miejskie"
Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×