14 czerwca 2019, 10:19:12

Muzeum Miejskie zaprasza na rodzinny spacer szlakiem tyskiego street artu.

Żyrafa

13 lipca 2019 r., godz. 10.00

Rodzinny spacer szlakiem tyskiego street artu – część I
Zbiórka: przy głównym wejściu do Hali Sportowej, al. Piłsudskiego 20
W sobotni poranek spotkamy się, by przebyć pierwszą część wyjątkowego szlaku, dzieła młodych tyszan biorących w ubiegłym roku udział w projekcie „Mazaika – śladami tyskiego street artu”. Pierwszy etap spaceru rozpoczniemy przy tyskim muralu znajdującym się przy Hali Sportowej, zakończymy przy Urzędzie Miasta, na elewacji którego dawniej znajdowały się mozaiki.
Każdy z uczestników otrzyma specjalną mapę, na której oznaczone są tyskie mozaikowe skarby i nie tylko. Przewodnikiem w podróży będzie Anna Kura z Działu Edukacji i Promocji, która podróż okrasi ciekawostkami na temat wybranych obiektów i założeń urbanistycznych miasta.
Punkt końcowy: Pomnik Walki i Pracy („Żyrafa), Park Miejski

20 lipca 2019 r., godz. 10.00

Rodzinny spacer szlakiem tyskiego street artu – część II
Zbiórka: przy pomniku Walki i Pracy („Żyrafa”), Park Miejski
Spotkamy się w miejscu, na którym zakończył się ostatni spacer – pod pomnikiem Walki i Pracy (Żyrafą). Spacer zakończymy w siedzibie Muzeum Miejskiego na pl. Wolności 1, gdzie zobaczyć będzie można najmłodszy nabytek mozaikowej trasy. Uczestników poprzedniego spaceru prosimy o zabranie ze sobą map, będą nam bardzo potrzebne!

Dołączyć mogą wszyscy zainteresowani, również ci nieobecni na pierwszym spacerze. I oni wejdą w posiadanie wyjątkowej mapy tropiącej ślady m.in. tyskich mozaikowych skarbów. Przewodnikiem w podróży będzie Anna Kura z Działu Edukacji i Promocji, która opowie o wybranych obiektach i założeniach urbanistycznych miasta.
Punkt końcowy: Muzeum Miejskie, pl. Wolności 1

Na wypadek zmiany pogody w trakcie spacerów prosimy zaopatrzyć się w parasole.

Dla kogo? Dla dzieci z opiekunami, seniorów. Mile widziani także najmłodsi. Na szlaku znajdują się przyjazne maluchom kawiarnie nierzadko z przewijakami i spokojnymi miejscami dla karmiących mam.
Wstęp wolny
Czas trwania: ok. 2 h
Prowadzenie: Anna Kura
Zapisy: Anna Kura – tel. 32 327 18 21; e-mail: a.kura@muzeum.tychy.pl

Powrót na stronę: Lato w mieście 2019 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×