14 lipca 2015 11:06

23 października 2012 roku została otwarta nowa siedziba Muzeum Miejskiego przy placu Wolności 1. Dotychczasowa, przy ulicy Katowickiej 9, funkcjonuje jako sala ekspozycyjna.

Budynek, w którym mieści się obecnie siedziba Muzeum Miejskiego, powstał w 1906 jako siedziba urzędu ówczesnej gminy Tychy. Pierwotnie na piętrze znajdowało się mieszkanie naczelnika gminy, na dole - biura. Został on wyremontowany, zaadaptowany i rozbudowany. Autorem projektu jest pracownia AB-Projekt z Tychów. Całość prac nadzorował Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych w Tychach.

Do istniejącego budynku dobudowano hol z klatką schodową. Na parterze znajdują się sale - ekspozycyjna i odczytowa, na piętrach pracownie. Znalazło się też miejsce na magazyny, w których przechowywane są eksponaty.

Stary, historyczny obiekt zyskał nową funkcję - odbywają się w nim nie tylko wystawy, ale też lekcje muzealne, wykłady i spotkania.

Koszt inwestycji: 4,2 mln zł

Czas realizacji: 2011-2012

Powrót do strony "Inwestycje miejskie"
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.