19 listopada 2018 12:25

Alkoholizm w naszym kraju stanowi chyba największy problem społeczny, gdyż budzi on bardzo silne emocje. Uzależnienie jest chorobą całej rodziny wprowadzając do niej dysfunkcjonalne przystosowanie się do patologicznych relacji.

Zdrowienie w chorobie jest procesem, który nie ma końca, ponieważ jest zdeterminowany przez dwa bardzo ważne czynniki:

  1. koniecznością utrzymywania abstynencji, bo bez abstynencji nie ma zdrowienia;
  2. systematyczną poprawą jakości życia za pomocą różnych metod pracy.

Po wstępnym i pogłębionym etapie leczenia choroby alkoholowej następuje czas na samorealizację, rozwój osobisty. Jedną z dróg poszukiwania sensu życia i nadania mu celu jest udział w zajęciach rehabilitacyjno-terapeutycznych. Zaniedbywanie tego obszaru życia grozi dramatem zapicia.

Zajęcia prowadzone w Abstynenckim Klubie Żeglarskim "PAPROCANY" pomagają osiągnąć odpowiedzi na pytania: kim jestem? co chcę robić w życiu? co pomaga, a co przeszkadza mojemu zdrowieniu i utrzymaniu trzeźwości? Na te i inne pytania podczas zajęć rehabilitacyjno-terapeutycznych uczestnicy szukają odpowiedzi z wykorzystaniem kart KIS (karty intuicyjno-symboliczne).

Jednak Klubu nie należy kojarzyć tylko z problemem alkoholowym, gdyż przychodzą tu również ludzie nieuzależnieni, bo jest tu kulturalnie, ciekawie i trzeźwo. Jest to po prostu miejsce porządnego spędzania czasu. Klub wspiera, wspomaga, uczy życia poprzez różne formy zagospodarowania czasu wolnego. Organizowane są dla członków Klubu, ich rodzin oraz społeczności lokalnej integracyjne okolicznościowe spotkania, w trakcie których przygotowywane są różnego rodzaju atrakcje zabawowe i kulinarne.

Dla miłośników żeglarstwa organizowane są rejsy po Wielkich Jeziorach Mazurskich, po Bałtyku, Adriatyku, a nawet Oceania Atlantyckim.  

Umożliwiony jest bezpłatny dostęp do Internetu. Nie jesteśmy organizacją hermetyczną, działamy na zewnątrz i nie upatrujemy w innych organizacjach konkurentów, tylko partnerów do współpracy. Coraz więcej osób i instytucji otwartych jest na współpracę z nami, rozumiejąc celowość naszych działań.

Trzeźwiejący alkoholicy to ludzie, którzy są idealnym towarzystwem dla tych, którzy chcą trzeźwieć, rozwijać się i zdrowo żyć. W Klubie uświadamiamy sobie, co to jest uzależnienie i jak żyć z osobami uzależnionymi.

Swoją działalność Klub prowadzi dzięki dotacjom Urzędu Miejskiego w Tychach, składkom członkowskim i darczyńcom z 1%.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.