14 lipca 2015 11:02

1 marca 2014 r. został otwarty Pasaż Kultury Andromeda. Budynek dawnego kina przekształcił się w nowoczesny, trzypoziomowy pasaż kultury z miejską galerią sztuki, salą konferencyjno-audiowizualną, przestrzenią łączącą funkcje kulturalne, usługowe i handlowe.

W budynku odbywać się będą wystawy, wernisaże, pokazy filmowe i prelekcje. Oprócz kulturalnych przestrzeni w pasażu znajdziemy także galerię sztuki użytkowej, czyli sklepy naturalnymi włoskimi kosmetykami, biżuterią, meblami prowansalskimi i wyposażeniem wnętrz.

W pasażu, (choć początkowo tego nie planowano) znalazło się także miejsce na klub muzyczny. Przystępując do prac zakładano, że posadzka sali kinowej jest położona na gruncie. Podczas jej rozbiórki okazało się, że pod całą salą jest piwnica. Pomieszczenie mające blisko 340 metrów kwadratowych, którego nie było w żadnych dokumentach. Nowo odkryte pomieszczenie pogłebiono i wykorzystano na organizację klubu muzycznego.

Zmodernizowany został również deptak w okolicy Andromedy, tak by zachęcić odwiedzających pasaż do wizyty zarówno na Placu Baczyńskiego, jak i rynku Starych Tychów.

Rewitalizacja byłego tyskiego kina Andromeda kosztowała blisko 10 mln złotych i była pierwszą na Śląsku, a czwartą w Polsce inwestycją zrealizowaną w ramach europejskiej Inicjatywy "Jessica". To program wsparcia rewitalizacji terenów miejskich i poprzemysłowych.

Powrót do strony "Inwestycje miejskie"
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.