6 maja 2021 16:12

Dodatkowe systemy dopłat skierowane są do mieszkańców, którzy nie złożyli wniosku o udział w PONE lub złożyli wniosek a z różnych przyczyn, również losowych, są zmuszeni do wymiany swoich źródeł ciepła w roku bieżącym.

Mieszkańcy  chcący wymienić  swoje kotły węglowe na ekologiczne źródła ciepła, którzy nie dążyli złożyć wniosku do Programu Ograniczenia Niskiej Emisji dla miasta Tychy, mogą uzyskać dofinansowanie na ten cel z dwóch źródeł:

 1. Z programu ”Czyste Powietrze” , realizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej  w Katowicach
 2. Z Programu dotyczącego zmiany sytemu ogrzewania na ekologiczne, realizowanego przez Gminę Miasta Tychy, na podstawie uchwały Rady Miasta Tychy nr XV/319/20 z dnia 27 lutego 2020r. Zasady udzielania dofinansowania zostały określone w Regulaminie, stanowiącym załącznik do uchwały.

Dofinansowanie Gminy obejmuje wymianę wyłącznie nieekologicznych pieców/kotłów węglowych do 4 klasy na:

 • kotły gazowe
 • podłączenie budynków do lokalnej sieci ciepłowniczej
 • ogrzewanie elektryczne,
 • pompy ciepła.
   

WYSOKOŚĆ DOFINANSOWANIA:

50% poniesionych kosztów, nie więcej niż 5000,00 zł dla jednego budynku jednorodzinnego na częściowe pokrycie kosztów zakupu i instalacji nowego źródła ogrzewania. Łączny koszt realizowanej inwestycji nie może być niższy niż 10.000 zł.

WNIOSEK:

Wniosek o udzielenie dotacji można pobrać ze strony internetowej Urzędu Miasta Tychy (pod poniższym tekstem).

Wniosek wraz z wymaganymi dokumentami, określonymi w druku wniosku należy:

 • wysłać pocztą lub  
 • wrzucić do skrzynki przed budyniem Urzędu Miasta lub  
 • złożyć w Punkcie Obsługi Klienta na parterze budynku Urzędu Miasta. 

UWAGA: PRZYJMOWANE SĄ WYŁĄCZNIE KOMPLETNE WNIOSKI.

NABÓR:

Wnioski przyjmowane będą w okresie od 2 stycznia 2024 r. do 15 października 2024 r. lub do wyczerpania środków Gminy przewidzianych na ten cel.

REALIZACJA:

Instalacja nowego urządzenia może nastąpić po zawarciu umowy pomiędzy mieszkańcem a Gminą Miasta Tychy. Dotacja zostanie przekazana po zrealizowaniu inwestycji i złożeniu wniosku o wypłatę dotacji. Wniosek o wypłatę dotacji można pobrać ze strony internetowej Urzędu Miasta Tychy www.umtychy.pl/niskaemisja lub w sekretariacie Wydziału Komunalnego, Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Tychy.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.