14 lipca 2015 10:57

Trzy nowe przejścia podziemne dla pieszych, przebudowany wiadukt nad torami PKP i nowe dwupoziomowe, bezkolizyjne skrzyżowanie rozdzielające ruch tranzytowy od lokalnego. To najważniejsze efekty zakończonej modernizacji 6,5-kilometrowego fragmentu Drogi Krajowej nr 1 i 86 biegnącej przez Tychy.

Trwająca blisko trzy lata przebudowa 6,5-kilometrowego odcinka ulicy Beskidzkiej, zakończona w październiku 2014 r. to największa w ostatnich latach drogowa inwestycja w Tychach i jedna z największych w województwie śląskim.

W miejscu, gdzie dawniej ruch tranzytowy mieszał się z lokalnym, dziś kierowcy jeżdżą nowo wybudowanym dwupoziomowym, bezkolizyjnym skrzyżowaniem. Estakada w rejonie al. Niepodległości, która poprowadzona jest główna nitka drogowa, połączona została ze znajdującym się pod nią rondem, którym odbywa się wjazd do miasta. Jadać z centrum Tychów, można wjechać przez rondo na DK-1 w stronę Katowic lub Bielska-Białej.

Szczególne znaczenie dla całej modernizacji miało przeniesienie ruchu pieszego do trzech podziemnych tuneli.

Wszystko po to, by zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców, poprawić płynność ruchu i do minimum ograniczyć ryzyko wypadków na ruchliwej trasie.

Nowe przejścia powstały w rejonie ulic Targiela, Edukacji i Przemysłowej. To dzięki nim na całym wyremontowanym odcinku, kierowcy nie muszą zatrzymywać się na światłach.

Przebudowa 6,5-kilometrowego fragmentu tyskiej DK-1 i DK-86 jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej z Funduszu Spójności w zakresie Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Wartość projektu wyniosła ok.190 mln zł, z czego aż 85 proc. dofinansowanych zostało z UE. Pozostała część to wkład własny miasta Tychy.
Powrót do strony "Inwestycje miejskie"
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.