8 grudnia 2017, 8:52:4

W 2017 roku w filii Specjalistycznej Placówki Wsparcia Dziennego przy ul. Katowickiej 229/3 realizowany jest program „Tychy - moje miasto” stwarzający wychowankom możliwość odkrywania własnej tożsamości, lepszego poznania swojego otoczenia i atrakcyjnych miejsc w najbliższej okolicy.

Placówka wsparcia dziennego na Czułowie

Poza zajęciami edukacyjnymi, równolegle odbywają się zajęcia specjalistyczne:

  • socjoterapeutyczne,
  • profilaktyczne,
  • Trening Zastępowania Agresji,

      Dodatkowo wychowankowie korzystają z indywidualnej terapii psychologicznej prowadzonej przez psychologa. Ważnym celem placówki jest integracja na płaszczyźnie Dziecko-Rodzice-Placówka, a co za tym idzie aktywny udział rodziców w życiu placówki (spotkania, pikniki, wycieczki). Obchodzimy również wspólnie urodziny wychowanków oraz uroczystości okazjonalne. Podczas ferii zimowych zorganizowana była wycieczka integracyjna dla dzieci i rodziców do Ustronia oraz wyjście do kina dla podopiecznych. Odbyło się również spotkanie karnawałowe z tańcami i poczęstunkiem. Z okazji Dnia Dziecka Studio Małych Form Teatralnych z Trzebini przedstawiło spektakl „Lampa Alladyna”, na który zaproszone zostały całe rodziny wychowanków.

W czerwcu po zakończeniu roku szkolnego odbyło się spotkanie z dzielnicowym, dotyczące bezpiecznego spędzania czasu wolnego na terenie miasta. Podczas wakacji odbyły się cztery całodniowe wycieczki autokarowe do:

  • Parku Rozrywki TwinPigs w Żorach,
  • Parku Nauki i Rozrywki w Krasiejowie oraz Opola,
  • Gorącego Potoku w Szaflarach,
  • Kopalni Guido w Zabrzu oraz Palmiarni w Gliwicach.

W wycieczkach tych oprócz dzieci uczestniczyli również chętni rodzice wychowanków placówki. Podczas wakacji, w ramach realizacji programu „Tychy - moje miasto” dzieci  poznały placówki i instytucje, działające na terenie naszego miasta (Straż Pożarna, Komenda Miejska Policji, Muzeum Miejskie, Stadion Miejski, OSW Paprocany). Wychowankowie korzystali również z takich atrakcji jak: kino, kręgle, basen i inne. Zwieńczeniem wakacji był piknik dla wychowanków i ich rodzin, podczas którego odbył się grill, loteria fantowa, pokaz tańca wychowanków oraz zabawy integracyjne dla całych rodzin.

           W trakcie roku szkolnego wychowawcy wiele czasu poświęcają na wyrównanie opóźnień szkolnych, wynikających z deficytów fizycznych i psychicznych oraz z zaniedbań i niedopilnowania rodziców. Aby zapewnić jak najlepszą pomoc każdemu dziecku, wychowawcy kontaktują się z pedagogami szkolnymi, by móc tworzyć indywidualne plany pracy.

            W związku z remontem placówki przy ul. Katowickiej 229/3  od dnia 20.03.2017r. do dnia 21.11.2017r., przewidziane na ten okres w rocznym planie pracy zajęcia dla wychowanków odbywały się w placówce przy ul. Batorego 57. Dodatkowo od dnia 5.06.2017r. do 01.09.2017r. dla wychowanków z Placówki przy ul. Katowickiej trzy razy w tygodniu prowadzona była praca podwórkowa na terenie osiedla Czułów Osada. Umożliwiła ona realizację programu „Tychy - moje miasto” dla wychowanków,  którzy z różnych powodów nie mogli uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przy ul. Batorego. Po ukończeniu remontu zajęcia prowadzone są zgodnie z harmonogramem. Od 21.11.2017r. dnia zarządzeniem Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej  nasza placówka przyjęła nazwę: „Baza” Placówka Wsparcia dla Dzieci i Młodzieży.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×