23 października 2017, 13:47:59

W tym roku od 1 do 19 listopada Ośrodek Interwencji Kryzysowej MOPS w Tychach przyłączył się do ogólnoświatowej Kampanii 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży, koordynowanej przez Fundację Po drugie.

Przemoc

Głównym celem kampanii jest budowanie świata, w którym nie ma przemocy.  Działania tej Kampanii odbywają się na każdym kontynencie i w każdym kraju.

W ramach tegorocznych działań specjaliści Ośrodka Interwencji Kryzysowej zapraszają do skorzystania z porad w ramach „ Otwartych dni Ośrodka”. Od poniedziałku do czwartku 08:00 do 17:00, a w piątek od 08:00-15:00 będzie można porozmawiać z psychologiem i pracownikiem socjalnym. Oferujemy pomoc osobom mającym trudności w rozwiązywaniu własnych problemów życiowych lub doznających jakichkolwiek form przemocy w rodzinie lub będących w innych kryzysach życiowych.

Każdego dnia kampanii psycholog Ośrodka przeprowadzi również warsztaty pt.  „Bezpieczna randka” w klasach ósmych szkół podstawowych.  Szkoły, które włączy się w kampanie to: SP 14, SP 5, SP 37, SP 7, SP 23, SP 19, ZS 1, ZS 2. 

Ponadto w lokalnej prasie oraz na stronach internetowych związanych z miastem zostaną umieszczone artykuły  na temat przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

Natomiast całodobowo przy telefonie Tyskiej Niebieskiej Linii będzie dyżurował konsultant.

Symbolem kampanii jest pomarańczowa wstążka. Kolor pomarańczowy jest sygnałem ostrzegawczym. Nasze działania mają ostrzegać, edukować, zwracać uwagę na problem przemocy.

Zapraszamy do Ośrodka Interwencji Kryzysowej MOPS

ul. Nowokościelna 27 w Tychach

tel:  (32) 227-05-75

Tyska Niebieska Linia

tel: (32) 322-70-04Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×