2 maja 2017 10:29

Śląska Karta Usług Publicznych to wspólny projekt dwudziestu jeden gmin aglomeracji katowickiej oraz KZK GOP.

Karta ŚKUP spełnia wiele funkcji. Jest używana jako bilet komunikacji miejskiej. Kartą ŚKUP można zapłacić również za parkowanie, może być używana w bibliotekach, instytucjach sportu i kultury oraz urzędach miast i gmin. ŚKUP może być także nośnikiem podpisu elektronicznego.

ŚKUP to system informatyczny o nowych możliwościach i dużym zasięgu. To jeden z największych projektów tego typu na świecie (podobne realizowane są w Londynie, Hongkongu i Singapurze). Wykonało go wyłonione w przetargu konsorcjum firm Asseco Poland S.A. oraz mBank (dawniej BRE Bank S.A.).

Projekt otrzymał dofinansowanie z Europejskiego FunduszuRozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego ProgramuOperacyjnego Województwa Śląskiego lata 2007-2013.

Koszty budowy i utrzymania systemu to:

  • 149,3 mln zł - koszt wdrożenia systemu objęty dofinansowaniem unijnym,
  • 82,5 mln zł- dotacja z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego,
  • 190 mln zł - całkowity koszt projektu (wdrożenie + utrzymanie przez 65 miesięcy).

Wszystkie informacje o projekcie na stronie internetowej www.portal.kartaskup.pl

 

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.