22 marca 2016, 12:6:37
Odpowiednikiem programu "Rodzina 500 plus" dla rodzin zastępczych jest „dodatek wychowawczy” w wysokości 500 zł na każde dziecko w rodzinie zastępczej w wieku 0-18 lat. Dodatek jest niezależny od dochodu rodziny zastępczej, dochodu dziecka w rodzinie zastępczej.

Wnioski można składać w Dziale Pieczy Zastępczej - świadczenia - ul. Arkadowa 2a w godzinach pracy działu, również od 1 kwietnia do 1 lipca obowiązuje zasada nadpłaty świadczenia dla wniosków złożonych w tym terminie.

Wniosek do pobrania ze strony internetowej MOPS nie jest regulowany rozporządzeniem Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Opracowany został przez pracowników działu i co istotne, nie można go pobrać z innych stron internetowych. Wydawany będzie przez pracowników Działu Pieczy Zastępczej - świadczenia – Arkadowa 2a.

Gmina szacuje, że w Tychach ok. 160 dzieci otrzyma dodatek wychowawczy, który jest finansowany z budżetu państwa.

Na realizację programu „Rodzina 500+” miasto otrzymało dotację celową w wys. 724.672 zł. (w tym 1% na obsługę zadania).


Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×