1 marca 2016, 9:50:15

Urząd Miasta Tychy rozpoczął prace nad opracowaniem nowego Programu Rewitalizacji dla miasta Tychy.

Tychy z lotu ptaka

Celem programu jest opracowanie planu działań rewitalizacyjnych - projektów, których realizacja korzystnie wpłynie na sytuację w problemowych obszarach miasta Tychy. 
To druga edycja programu rewitalizacji, pierwsza była realizowana w latach 2007-2013.

 
Rewitalizacja to pojęcie, które robi karierę - stało się ostatnio bardzo modne, popularne. Ale co się za tym właściwie kryje? Jakie jest miejsce rewitalizacji w życiu naszego miasta?

Program Rewitalizacji to proces ożywiania miasta, który ma na celu dodania energii obszarom zagrożonym negatywnymi zjawiskami społeczno-gospodarczymi. Rewitalizacja jest inspirowana przez samorząd, powinna aktywizować i pobudzać mieszkańców, przedsiębiorców, spółdzielnie, wspólnoty mieszkaniowe, organizacje pozarządowe oraz związki wyznaniowe do twórczego zmieniania problemowych części miasta na lepsze, bardziej przyjazne miejsca do życia.

Zachęcamy mieszkańców do wzięcia udziału w planowaniu działań rewitalizacyjnych w obszarach problemowych naszego miasta. W tym celu udostępniamy specjalną, dedykowaną podstronę internetową, gdzie publikować będziemy różnorodne informacje, materiały poglądowe, sprawozdania i sondaże dotyczące rewitalizacji w Tychach. Mamy nadzieję, że wśród nich znajdziecie Państwo zarówno inspirację, jak i podstawy do satysfakcjonującej partycypacji w procesie rewitalizacji problemowych osiedli miasta Tychy.


 
Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×