1 listopada 2004 0:00
Kronika miasta: 2006 - Listopad   1 listopada

Przy tyskich cmentarzach w dniu Wszystkich Świętych przeprowadzono kwestę na rzecz budowy w Tychach hospicjum stacjonarnego. Zebrano 27.237,77 zł.

6 listopada

Tyskie Linie Trolejbusowe wzbogaciły się o dwa nowe wozy marki Solaris. Nowe nabytki otrzymały imiona Tysia i Tyszek.

9 listopada

Uczeń Zespołu Szkół nr 1 zawiesił w placówce portret ministra edukacji Romana Giertycha w Tychach. Miało to oznaczać, że młodzież popiera pomysły szefa MEN. Okazało się, że uczeń ten startuje w wyborach do Rady Miasta (bezskutecznie). O sprawie zrobiło się głośno w całej Polsce.

12 listopada

Wybory samorządowe. W większości gmin naszego regionu u władzy zostali ci, co ją sprawowali przez poprzednie cztery lata.

21 listopada

Kompania Piwowarska poinformowała o planach rozbudowy browaru w Tychach.

26 listopada

Druga tura wyborów samorządowych. W Tychach nieznacznie wygrał Andrzej Dziuba pokonując Barbarę Konieczną. Frekwencja wyniosła zaledwie 28,92 proc. W Lędzinach zmiana władzy. Fotel burmistrza wywalczył Wiesław Stambrowski.

30 listopada

Prokuratura Okręgowa w Katowicach postawiła wiceprezydent Tychów Elżbiecie Kani zarzut podjęcia decyzji na szkodę miasta. Chodzi o zamianę gruntów miejskich z prywatną firmą.

Dziennik Zachodni
zebrał: Adrian Ołdak
 
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.