1 czerwca 2004 0:00
Kronika miasta: 2006 - Czerwiec   3 czerwca

Alina Malcher, studentka IV roku administracji Uniwersytetu Śląskiego, została miss Tychów.

7 czerwca

Strajk w Szpitalu Wojewódzkim został przerwany. Lekarze dostali podwyżki, około tysiąca złotych brutto w formie dodatku do wynagrodzenia. Strajk kosztował szpital milion złotych.

9 czerwca

Ks. Tadeusz Orszulik i prof. Wiktor Zin, zostali honorowymi obywatelami Lędzin. Był to jeden z punktów obchodów 15-lecia samodzielności gminy.

9 czerwca

Wieczorem po meczu Polska-Ekwador na Mundialu obok "Novego Kina", które nadawało transmisję, doszło do rozboju. Uderzony w twarz przez jednego z młodych ludzi 20-letni tyszanin zmarł w szpitalu.

10 czerwca

W Imielinie zaczęły się IV Powiatowe Targi Przedsiębiorczości i Ekologii. Przebojem imprezy były "Bieruńskie całuski" - ciastka biszkoptowe oblane czerwoną pomadą.

12 czerwca

Jesteśmy jak brat i siostra - powiedział na łamach DZ Krzysztof Zamasz, prezes Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Tychach wyjaśniając, dlaczego PEC chce kupić od państwa Elektrociepłownię Tychy.

16 czerwca

W Tychach odbyła się premiera najnowszego filmu Józefa Kłyka pt. "Bracia" opowiadającego o powstańcach śląskich.

24 czerwca

Policja przerwała w Lędzinach o godz. 22 festyn Towarzystwa Kulturalnego Anielina Fabery. Argument był taki, że podobna impreza odbywa się w Bieruniu, a stróże prawa nie są w stanie zapewnić bezpieczeństwo obu.

28 czerwca

W Specjalnej Strefie Ekonomicznej zaczęto budować kolejną fabrykę, tym razem tłocznię oleju z rzepaku.

30 czerwca

DZ poinformował, że z powodów proceduralnych zmiana granicy między Tychami a Bieruniem na pewno nie nastąpi w 2006 roku.

Dziennik Zachodni
zebrał: Adrian Ołdak
 
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.