1 kwietnia 2004 0:00
Kronika miasta: 2006 - Kwiecień   2 kwietnia

O godz. 21.37 w całych Tychach odezwały się dzwony kościołów i syreny. Ludzie zgromadzili się w al. Jana Pawła II, zapalili wzdłuż niej świece. W ten sposób miasto pokazało, że pamięta o Papieżu-Polaku, w pierwszą rocznicę jego śmierci.

7 kwietnia

W Szpitalu Wojewódzkim, podobnie jak w innych placówkach medycznych w regionie, rozpoczął się protest g. Główny postulat: podwyżki płac.

22 kwietnia

Rozpoczęły się w Tychach konsultacje społeczne na temat postulowanego przez Bieruń oderwania od miasta części ziem, na których leży fabryka Fiata. Trwały tydzień i jak łatwo było przewidzieć, wykazały, że tyszanie Fiata nie oddadzą. Bieruń podważał ich wartość, argumentując, że miały charakter happeningu, a nie poważnego sondażu społecznego.

24 kwietnia

Przy ul. Grota Roweckiego osiemnastolatek strzelił z wiatrówki do 14-letniej koleżanki. Trafił ją w okolice nosa. Jak powiedzieli nam policjanci, powodem zajścia była sprzeczka.

28 kwietnia

Przy al. Jana Pawła II, w kompleksie City Point otwarto pierwsze w Tychach kino wielosalowe. Przyjęło ona nazwę "Nove Kino Tychy".

Dziennik Zachodni
zebrał: Adrian Ołdak
 
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.