1 marca 2004 0:00
Kronika miasta: 2006 - Marzec   5 marca

W klubie Bakakaj na Starych Tychach pokazano sztukę kontrowersyjnego teatru Suka Off. Bakakaj i rezydujący w nim ruch artystyczny "Ariergarda" przez cały rok będą urozmaicać tyskie życie kulturalne.

7 marca

Przed Sądem Rejonowym w Tychach rozpoczął się proces Marcina Sz., byłego policjanta, który w noc sylwestrową 2004/05 będąc pod wpływem alkoholu na przejściu dla pieszych przy al. Bielskiej potrącił ze skutkiem śmiertelnym przechodnia. Proces dobiegł końca w grudniu. Sprawca został skazany na 3 lata więzienia.

10 marca

Uważamy, że sytuacja w Radzie Miasta jest zła, a nawet patologiczna, ale to nie jest podstawa do kwestionowania prawomocności obrad - powiedział na łamach DZ Krzysztof Kulka, zastępca dyrektora wydziału prawnego Urzędu Wojewódzkiego, nawiązując do wielomiesięcznego wakatu na stanowisku przewodniczącego RM w Tychach.

19 marca

W Lędzinach próbowano podpalić sklep Biedronka. Na szczęście ogień nie rozprzestrzenił się. Ponowną próbę podjęto 18 kwietnia. Z takim samym efektem.

Dziennik Zachodni
zebrał: Adrian Ołdak
 
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.