1 stycznia 2004 0:00
Kronika miasta: 2006 - Styczeń   1 stycznia

Całe Tychy tonęły w gigantycznych ilościach mokrego śniegu. Zaczął on padać w piątek, 30 grudnia, a że następnego dnia była sobota i sylwester, nikt, w tym służby miejskie, nie wziął się za poważne odśnieżanie. Zima dawała się mocno we znaki do końca marca.

8 stycznia

Tyszanie i mieszkańcy powiatu bieruńsko-lędzińskiego licznymi datkami, jak co roku, wsparli konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Tychach kulminacja akcji miała miejsce podczas imprezy w Teatrze Małym.

11 stycznia

Zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem postawiła tyska prokuratura tyszance, która poparzyła wodą swojego niespełna dwuletniego synka.

25 stycznia

W galerii "Miriam" w Tychach otwarto wystawę poświęconą tyskim licealistom, którzy w styczniu 2003 roku zginęli w lawinie w Tatrach.

28 stycznia

W katastrofie hali Międzynarodowych Targów Katowickich zginął m.in. Jan Sornek z Tychów.

Dziennik Zachodni
zebrał: Adrian Ołdak
 
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.