1 lutego 2003 0:00
Kronika miasta: 2004 - Luty   1 lutego

Proboszcz mikołowskiej i tyskiej parafii ewangelickiej ksiądz Jan Gross przeszedł na emeryturę. Pożegnanie zasłużonego kapłana miało miejsce 25 stycznia w mikołowskim kościele p.w. św. Jana. Ksiądz Gross nadal jednak piastuje godność prezesa synodu Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce. Następcą księdza Grossa został Kornel Undas, dotychczasowy wikariusz parafii ewangelickiej w Cieszynie.

4 lutego

Prezydent Tychów Andrzej Dziuba wręczył zaświadczenie o przyznaniu obywatelstwa polskiego Hamoudowi Melloukowi, pochodzącemu z Algierii, który od 1994 roku mieszka w Tychach.

6 lutego

W Zakopanem podsumowano akcję ?Bezpieczne Tatry?, której jednym z patronów było miasto Tychy. Podczas zakopiańskiej konferencji dyrektor I LO w Tychach Urszula Mandera wręczyła naczelnikowi TOPR czek na 10000 złotych. Pieniądze pochodziły ze zbiórki przeprowadzonej w tyskim liceum.

9 lutego

Rozstrzygnięto kolejny konkurs na najlepszego tyskiego kierowcę. W tym roku najwięcej głosów zdobył Dariusz Dziedzic, kierowca trolejbusa.

11 lutego

Przed Sądem Okręgowym w Katowicach rozpoczął się proces opiekuna tyskich licealistów, którzy zginęli rok temu podczas wyprawy na Rysy. Nauczycielowi zarzuca się narażenie na niebezpieczeństwo uczestników wyprawy i nieumyślne spowodowanie śmierci ośmiorga z nich.

15 lutego

Niecodzienny koncert odbył się w Teatrze Małym. Na tyskiej scenie gościł Grzegorz Turnau. Krakowskiemu artyście towarzyszyli jednak nie tylko członkowie jego zespołu, ale także tyska orkiestra AUKSO. Piosenki Turnaua zyskały dzięki temu nowe brzmienie, co doceniła publiczność, która zapełniła teatr do ostatniego miejsca i gorącą owacją podziękowała za koncert.

20 lutego

Mołdawska delegacja rządowa gościła w Tychach. Mołdawianie interesowali się głównie problemem oszczędzania energii. W ratuszu z gośćmi rozmawiał wiceprezydent miasta Henryk Borczyk.

26 lutego

Na lutowej sesji Rady Miasta zapadło kilka ważnych decyzji. Z terenów podstrefy tyskiej Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej wyłączono obszar, na którym znajduje się niedokończony budynek szkoły municypalnej. Postanowiono także zlikwidować niektóre przedszkola w mieście, a inne połączyć w zespoły przedszkolno-szkolne. Taka sytuacja miałaby miejsce szczególnie w wypadku małych placówek. Postanowiono także zlikwidować V LO wchodzące w skład Zespołu Szkół nr 2. Uchwała dotycząca placówek oświatowych musi uzyskać jeszcze akceptację Śląskiego Kuratorium Oświaty, a dotycząca KSSE akceptację Rady Ministrów.

27 lutego

Tyszanie doznali wstrząsu: przy ulicy Dmowskiego, w blokowym śmietniku znaleziona została torba z martwym noworodkiem. Policja zatrzymała kobietę, która przyznała się do morderstwa. W trakcie śledztwa ujawniła, że w podobny sposób pozbyła się dziecka urodzonego rok wcześniej.

Opracowanie: Maria Lipok-Bierwiaczonek  
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.