1 lutego 2001 0:00
Kronika miasta: 2002 - Luty   1 lutego

Eugeniusz Malina wybrany został przez pasażerów na kierowcę roku w plebiscycie tyskiego MZK. Laureat całą nagrodę - 2000 zł - przeznaczył na cele charytatywne.

2 lutego

Dzień drugiego lutego według niektórych był dniem magicznym (pierwszy w tym wieku, w którym wszystkie cyfry w dacie były parzyste, a w dodatku były to, poza zerami, same dwójki). Ta niezwykła data była okazją do zorganizowania na tyskim lodowisku koncertu ?Magiczna noc?. Gwiazdą wieczoru, a właściwie nocy był zespół TSA w swoim starym składzie z Markiem Piekarczykiem i Andrzejem Nowakiem. Wcześniej zagrali Cree, Raiders i Projekt Oddział Otwarty.

W Teatrze Małym odbył się wernisaż wystawy ?Tychy Press Photo 2001?. Na wystawie znalazło się blisko dwieście zdjęć wykonanych przez reporterów tyskich gazet.
Na drodze Katowice-Bielsko, na wysokości osiedla F, miał miejsce karambol. Rozbitych zostało sześć samochodów, a pięć osób zostało rannych. Na szczęście nikt nie zginął.

2-3 lutego

?Idzie luty, podkuj buty? - tak stare przysłowie ostrzega przed lutowymi mrozami. Tymczasem pierwszy weekend miesiąca przyniósł piękną wiosenną pogodę. Słońce i temperatura sięgająca 150 C wyciągnęły z domów licznych spacerowiczów, w tym dzieci rozpoczynające właśnie zimowe ferie. Najstarsi nie pamiętają tak ciepłej aury na początku lutego. Wszyscy pamiętamy natomiast metrowe zwały śniegu sprzed miesiąca.

Tytuł profesora zwyczajnego otrzymał tyszanin Ryszard Poręba - kierownik IV Kliniki Ginekologii i Położnictwa w tyskim Szpitalu Wojewódzkim

9 lutego

Na placu koło pomnika Walki i Pracy w Parku Miejskim odbył się finał Konkursowej Jazdy Sportowej - imprezy dla kierowców-amatorów. Zwycięzcą okazał się Sławomir Witkowski, który mimo, iż kierował seicento, wygrał z zawodnikami jeżdżącymi lepszymi samochodami.

Michał Lubos trenujący kung-fu i zwycięzca wielu międzynarodowych turniejów został wybrany najlepszym sportowcem roku w plebiscycie tygodnika ?Echo?. Najlepszym trenerem został Wiesław Bigos (trener Michała), a działaczem Jacek Białożyt (prezes GKS Tychy).

10 lutego

Najlepszym stomatologiem województwa śląskiego w opinii pacjentów została Teresa Tomańska-Kokosz. Tyszanka odebrała nagrodę ?Eskulapa 2001?.

13 lutego

Filia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Urbanowicach zmieniła swoją siedzibę. Nowym miejscem dla zbiorów bibliotecznych stał się dawny ośrodek zdrowia.

21 lutego

W Urzędzie Miasta gościł wicewojewoda Marek Sztolcman. Rozmawiano na temat przekazania mienia Rejonowego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji gminie.

23 lutego

W Galerii ?Obok? miał miejsce wernisaż poplenerowej wystawy ?Tychy 2001?. Swoje prace powstałe podczas wyjazdu do Hermanic, gdzie odbywał się plener, zaprezentowali jego uczestnicy. Byli wśród nich tyszanie: Barbara Frankiewicz i Łukasz Pudełko.

W gimnazjum nr 10 powstała druga w tyskich szkołach ścianka wspinaczkowa. Inicjatorem pomysłu jej budowy był nauczyciel wychowania fizycznego Jarosław Danielak.

Swoje pierwsze przedstawienie - misterium ?Chleb życia? - zaprezentował zespół teatralny z parafii św. Franciszka i Klary. Opiekunem grupy teatralnej jest o. Radosław Mądry.

13 medali (w tym 4 złote) zdobyli młodzi tyszanie w Mistrzostwach Śląska w Pływaniu. Złote medale zdobyli: Szymon Dowiat (dwa) oraz Anna Szynawa i Łukasz Majchrzak. Wszyscy tyszanie uczą się w Zespole Szkół Sportowych i trenują pod okiem Aleksandry Pietruchy i Kazimierza Wierzbickiego.

Opracowanie: Maria Lipok-Bierwiaczonek  
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.