1 grudnia 1998 0:00
Kronika miasta: 1999 - Grudzień   2 grudnia

W Teatrze Małym odbył się finał turnieju wiedzy o Tychach dla uczniów miejscowych podstawówek i gimnazjów. Zwyciężyła drużyna SP 1 w składzie Katarzyna Kopyto, Dariusz Wencepel i Piotr Rosikowski. Na kolejnych miejscach uplasowały się drużyny z gimnazjum nr 10 i SP 40. Nasza najlepsza kick-boxerka Anna Kasprzyk osiągnęła kolejny sukces. Tym razem we Włoszech została mistrzynią świata w kick-boxingu w wersji full-contact.

13 grudnia

W Zespole Szkół Muzycznych odbył się inauguracyjny koncert Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy "AUKSO" pod dyrekcją Marka Mosia. Tym samym Tychy jako jedne z nielicznych miast posiadają własną orkiestrę kameralną. W SDK "Tęcza" prezentowali swoje dzieła modelarze z województwa śląskiego. Wśród tyskich modelarzy najwięcej nagród zebrał Wojciech Opatowiecki, którego modele znalazły się w pierwszej trójce w kilku kategoriach.

16 grudnia

Rada Miasta uchwaliła przyszłoroczny budżet. Dochody w 2000 roku mają wynieść ponad 247 mln zł, a wydatki o 26 mln zł więcej.

18 grudnia

Amatorski Teatr Ruchu i Pantomimy "Migreska" obchodził 25 rocznicę istnienia. Z tej okazji obecni i wielu dawnych członków teatru spotkali się w Teatrze Małym. Nie zabrakło najsłynniejszych postaci "Migreski": założyciela zespołu Zbigniewa Skorka, Ireneusza Krosnego, Dagmary Łanuchy oraz wielu innch z ponad 1300 osób, które należały do "Migreski". Z okazji jubileuszu młodzi adepci pantomimy pokazali starszym kolegom swe przedstawienie "Niania". Po spektaklu życzenia i gratulacje dawnym i obecnym członkom "Migreski" złożyli: wiceprezydent miasta Anna Kolny i dyrektor Teatru Małego Tomasz Kordon.

22 grudnia

Mecz "Gwiazdy na Gwiazdkę" odbył się na tyskim lodowisku. Tradycyjny hokejowy "show" zgromadził liczną publiczność oraz wiele obecnych i przeszłych gwiazd tyskiego hokeja. Parafie p.w. św. Marii Magdaleny i św. Franciszka i Klary zorganizowały w tym roku żywe szopki. Pierwsza z nich stanęła na rynku, a druga na placu budowy franciszkańskiego kościoła na osiedlu "P". Szopki stanowiły największą atrakcję dla najmłodszych, którzy mogli zobaczyć i pogłaskać kucyki, owieczki, kozy, osiołki, a nawet lamę. Popołudniami przy szopkach odbywało się wspólne śpiewanie kolęd. U Franciszkanów wierni śpiewali razem z zespołem "Jorgusie".

26 grudnia

W drugim dniu Świąt Bożego Narodzenia na śmietniku przy ul. Cienistej znalezino martwego noworodka.

30 grudnia

Uroczyście oddano do użytku pierwszy budynek mieszkalny w osiedlu "Balbina". W wydarzeniu tym uczestniczył premier rządu Jerzy Buzek oraz władze miasta. Premier Buzek miał przeciąć wstęgę otwierając tym samym budynek dla użytkowników, ale oddał nożyce Jackowi Kurkowi - jednemu z nowych lokatorów osiedla "Balbina". Jerzy Buzek odwiedził jeszcze przed odjazdem rodzinę Stróżków - innych lokatorów nowego budynku, w którym znajduje się 87 mieszkań.

31 grudnia

Ostatnie chwile 1999 roku tyszanie mieli okazję spędzić na sylwestrowej zabawie w Parku Miejskim. Życzenia noworoczne złożył prezydent miasta, a później przy pokazie sztucznych ogni uczestnicy plenerowej zabawy przywitali rok 2000.

Opracowanie: Maria Lipok-Bierwiaczonek  
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.