1 lutego 1998 0:00
Kronika miasta: 1999 - Luty   12 lutego

- W całej Polsce, a także w Tychach, na ekrany kin wszedł film Jerzego Hoffmana "Ogniem i mieczem". Ta polska superprodukcja cieszy się ogromnym zainteresowaniem puliczności. Bilety na pierwsze tyskie seanse zostały wykupione kilkanaście dni wcześniej. W kinie "Andromeda" przed specjalnym niedzielnym seansem w trzecim dniu projekcji filmu krótką inscenizację ilustrującą konflikty polsko-kozackie wykonało tyskie Bractwo Rycerskie Puszczy Pszczyńskiej.

13 lutego

W auli Technikum Budowlanego odbył się bal charytatywny zorganizowany przez prezydenta miasta Aleksandra Gądka i wiceprezydent Annę Kolny. Dochód z balu przeznaczony został na rzecz Domu Dziecka w Tychach.

12-13 lutego

W czasie dwudniowej sesji Rady Miasta dokonały się zmiany składu klubów radnych. Z szeregów klubu SLD wystąpili Jerzy Borowiec i Wojciech Wieczorek. W tym roku sprawdziło się przysłowie "Idzie luty podkuj buty". W lutym sypnęło śniegiem, jak nigdy w ostatnim dziesięcioleciu. Tylko 18 lutego spadło 10 centymetrów białego puchu, a w przeciągu ostatnich kilunastu ostatnich dni prawie 30. Wprawdzie śniegu nie jest tyle, ile w pobliskich Beskidach (na Kubalonce zalega ponad metr pokrywy śnieżnej), ale dzieci mogą w końcu pojeździć na sankach z licznych w Tychach górek, a drogowcy mają pełne ręce roboty.

19 lutego

Szósty rok istnienia skończył Autorski Teatr WAMPA z MDK nr 1. Z tej okazji w Teatrze Małym młodzi aktorzy (uczniowie szkół podstawowych i średnich) pokazali spektakl "Tu są węże" przygotowany pod opieką Dagmary Łanuchy

24 lutego

Na kolejnej sesji Rady Miasta powołano do życia nowy klub Przymierze "Mała Ojczyzna". W jego skład wchodzą Wojciech Wieczorek, Jerzy Borowiec, Stefan Walter i Eugeniusz Kropka. Nowy klub ogłosił apolityczność i gotowość przyjęcia w swe szeregi innych radnych. Poszerzył się także klub AWS, do którego wstąpili Henryk Drob i Mieczysław Podmokły (reprezentanci Chrześcijańskiej Demokracji III RP).

27 lutego

Na walnym zebraniu sprawozdawczo-wyborczym Socjaldemokracji Rzeczpospolitej Polskiej w Tychach wybrano nowego przewodniczącego. Został nim Zdzisław Dzikołowski, który zastąpił na tym stanowisku Andrzeja Krowiaka.

Opracowanie: Maria Lipok-Bierwiaczonek  
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.