1 grudnia 1997 0:00
1 grudnia

W tyskiej Galerii "Obok" otwarto wystawę "Praca roku '97". Jest ona pokłosiem organizowanego co roku konkursu plastycznego, na który składają się prace twórców należących do katowickiego okręgu Związku Polskich Artystów Plastyków. Tyszan na wystawie reprezentują prace Elżbiety Kuraj i Janusza Karbowniczka.

3 grudnia

Na trzeciej z kolei sesji Rady Miejskiej wybrano Zarząd Miasta uzupełniając tym samym obsadę tyskich władz. Wiceprezydentami zostali: Anna Kolny z AWS oraz Barbara Rymer i Arkadiusz Borek z UW. W zarządzie miasta zasiądą również: Ryta Stożyńska, Marian Kubic i Jacek Mrozowski z AWS. Sekretarzem miasta została ponownie Ewa Turlewicz, a skarbnikiem Urszula Dyka. W drugiej edycji Ogólnopolskiego Przeglądu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Literackiej "Lipa '98" w Bielsku Białej nagrodę zdobyła Aneta Panek - uczennica VIII klasy SP nr1 w Tychach. Jej wiersze zauważone zostały spośród 3354 innych utworów nadesłanych przez 708 uczestników. Wśród nagrodzonych znalazł się także Krzysztof Lipiec z IV LO. Obok tyskiego stadionu piłkarskiego stanął jeden z największych na Śląsku balonów tenisowych. Mieści on trzy korty, na których tyszanie bez względu na pogodę będą mogli uprawiać tenis. Pierwszymi zawodami rozegranymi w nowym obiekcie były mistrzostwa miasta dla niezrzeszonych.

12-13 grudnia

Na rozgrywanych w Raciborzu mistrzostwach Śląska juniorów w pływaniu uczniowie tyskiej SP 19 zdobyli 21 medali. Na najwyższym podium w kategorii do 14 lat stawali podopieczni trenerki Aleksandry Pietruchy: Wojciech Borecki, Radosław Karbowski, Tomasz Kozioł, Maciej Maik. Natomiast w kategorii open dwa złote medale zdobyła Ewa Morga będąca w szerokiej kadrze olimpijskiej "Sydney 2000".

14 grudnia

Kolejną sportową inwestycją w mieście są pawilony przy stadionie na osiedlu A. W nowowybudowanym obiekcie znalazły się szatnie z zapleczem sanitarnym, gabinety lekarskie i odnowy biologicznej. Na przeglądzie piosenki żeglarskiej "Tratwa '98" czwarte miejsce zdobył tyski zespół "Leje na pokład". Dla istniejącej pół roku grupy to duży sukces, a występ w katowickim "Spodku" przed parutysięczną publicznością sporym wrażeniem. Tyski zespół śpiewa w składzie: Maciej Jureczko, Jakub Morawa, Łukasz Łyszak i Jarosław Pioterczak. Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową sporządził ranking miast polskich pod względem atrakcyjności inwestycyjnej. Tychy w swej kategorii miast - powiatów grodzkich zajęły 15 miejsce.

22 grudnia

Z udziałem władz miasta uroczyście otwarto Wielospecjalistyczną Przychodnię Dla Dzieci. Będzie tu można skorzystać z porad lekarzy specjalistów, przeprowadzić badania EKG, USG, a także skorzystać z sali rehabilitacyjnej.

24 grudnia

W nowych murach kościoła pw. bł. Karoliny Kózkówny odprawiono pierwszą mszę świętą - pasterkę. Przewodniczył jej arcybiskup metropolita katowicki Damian Zimoń.

31 grudnia

Jak co roku tyszanie spędzający ostatnią noc roku w mieście mogli pożegnać 1998 rok i przywitać 1999 na imprezie zorganizowanej w Parku Miejskim na placu pod "Żyrafą" (Pomnikiem Walki i Pracy). O północy życzenia noworoczne złożył mieszkańcom prezydent Aleksander Gądek, a później tyszanie bawili się oglądając pokaz sztucznych ogni i słuchając koncertu grupy "Myslovitz".

Opracowanie: Maria Lipok-Bierwiaczonek
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.