1 lipca 1997 0:00
Kronika miasta: 1998 - Lipiec   2 lipca

Walne zgromadzenie akcjonariuszy Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. po raz kolejny wybrało Ewę Stachurę-Pordzik na wiceprezesa spółki. Ewa Stachura-Pordzik odpowiedzialna jest za rozwój tyskiej podstrefy. Z okazji tegorocznej Śląskiej Jesieni Gitarowej rozpisano konkurs plastyczny "Muzyka w malarstwie". Na konkurs nadesłano 255 prac, spośród których jury pod przewodnictwem Mariana Słowickiego (prezesa ZASP w Katowicach) wybrało najlepsze. I nagrodę przyznano Tomaszowi Markowi z Wejherowa za obraz "Anielskie zapomnienie", drugą Piotrowi Kmieciowi z Nałęczowa, a trzecią Annie Bochenek z Torunia.

6 lipca

Tyska Wyższa Szkoła Zarządzania i Nauk Społecznych przejęła kolejne pomieszczenia w budynku przy placu św. Anny, użytkowanym dotąd przez Młodzieżowy Dom Kultury nr 1.

9-10 lipca

W Tychach odbyło się seminarium dla urzędników samorządowych pod hasłem "Problemy gospodarowania gruntami w gminach województwa katowickiego na tle nowej ustawy o gospodarce nieruchomościami."

24 lipca

Tyskie koło PCK bardzo szybko zareagowało na powódź, która dotknęła mieszkańców Kotliny Kłodzkiej. Już dwa dni po przejściu fali powodziowej tyszanie, jako jedni z pierwszych, dotarli do Kłodzka z transportem najniezbędniejszych artykułów.

26 lipca

Jak co roku uroczystą oprawę miał odpust parafialny w kościele św. Krzysztofa. Tradycyjnego poświęcenia samochodów, których zjechało w okolice kościoła kilka tysięcy, dokonał ksiądz biskup Gerard Bernacki. Przed odpustem zakończono pracę przy zagospodarowaniu dziedzińca przy kościele: wykonano chodniki, kompozycje skalnego ogrodu oraz fontannę.

27 lipca

Przy ulicy Sokolej w Tychach nastąpił wybuch gazu. Domek jednorodzinny, w którym nastąpił wybuch zmienił się w gruzowisko. Zginęła 63-letnia kobieta. Uszkodzone zostały budynki sąsiednich posesji. Władze miasta - zgodnie z ustawą o pomocy społecznej - pomogły poszkodowanym, pokrywając część strat spowodowanych wybuchem. Tyszanka Magdalena Polko, występująca w barwach AZS-AWF Katowice, wywalczyła srebrny medal w biegu na 3000 metrów na IV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Letnich we Wrocławiu. Sukces ten zaowocował powołaniem Magdy do reprezentacji Polski.

Opracowanie: Maria Lipok-Bierwiaczonek  
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.