1 lutego 1997 0:00
6 lutego

W Galerii "Obok" odbył się wernisaż wystawy "Plener Tychy 1997". Szczególne znaczenie tej wystawy w rocznym kalendarzu imprez głównej miejskiej galerii podkreślała obecność na uroczystości prezydenta Aleksandra Gądka oraz wiceprezydent Anny Kolny. Wśród eksponowanych prac artystów, którzy brali udział w letnim plenerze, uwagę zwiedzających przyciągały zwłaszcza dzieła Józefa Budki i Elżbiety Kuraj.

13 lutego

Na ekrany polskich kin, w tym także tyskiej "Andromedy" wszedł głośny film Jamesa Camerona "Titanic". Ta amerykańska superprodukcja ściąga do tyskiego kina wielu miłośników sztuki filmowej. Widownia pęka w szwach, są i zawiedzeni odchodzący spod kasy "Andromedy" bez biletu, bo ich zabrakło. A mówi się o kryzysie kina!

18 lutego

Marian Wszoła, prezes Browarów Tyskich, odebrał międzynarodowy certyfikat jakości ISO 9002, przyznany za jakość produkcji piwa i napojów bezalkoholowych przez agencję Lloyd's Register Quality Assurance. Certyfikat został przyznany na trzy lata. Certyfikaty takie otrzymały już wcześniej dwa inne tyskie zakłady: Fiat Auto Poland oraz "Sertop"

19 lutego

W kioskach pojawił się pierwszy numer nowego tyskiego tygodnika "Tydzień w Tychach". Stopka ujawnia, że dyrektorem - wydawcą jest Dariusz Dyrda.

21 lutego

W ostatnią sobotę karnawału w auli Technikum Budowlanego odbył się szczególny bal, zorganizowany przez prezydentów miasta - Aleksandra Gądka i Annę Kolny. Bal nazwano charytatywnym, jako że jego ważnym celem (poza dobrą zabawą) było zebranie pieniędzy na specjalistyczną aparaturę medyczną dla tyskiego Szpitala Miejskiego. Cel osiągnięto - bal przyniósł 62000 zł dochodu z biletów wstępu oraz z aukcji dzieł sztuki autorstwa tyskich artystów. Licytację prowadził aktor warszawski, ale najlepszy efekt uzyskała wiceprezydent Anna Kolny, która zastąpiwszy na chwilę prowadzącego aukcję - wylicytowała cenę 2000 zł za pracę Jana Nowaka. Szpital Miejski może teraz zakupić niezbędny pulsoksymetr i respirator.

22 lutego

W kościele św. Krzysztofa odsłonięta została tablica poświęcona pamięci poległych i pomordowanych żołnierzy Armii Krajowej.

22 lutego

Na deskach Teatru Małego po raz trzeci gościli artyści kabaretu "RAK" i Teatru Rozrywki z Chorzowa z przedstawieniem "Pomsta" - śląską wersją fredrowskiej "Zemsty". Spektakl nieodmiennie cieszy się ogromnym zainteresowaniem, grany był po raz trzeci przy pełnej sali. Dyrekcja teatru zapowiedziała na marzec kolejne przedstawienie.

26 lutego

Swoją filię w Tychach utworzył kolejny bank - Bank Handlowy w Warszawie S.A.

Opracowanie: Maria Lipok-Bierwiaczonek
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.