1 listopada 1996 0:00
Kronika miasta: 1997 - Listopad   4 listopada

Jubileusz 40-lecia istnienia obchodził Zespół Szkół Ekonomicznych. Uroczystości rozpoczęła msza w kościele p.w. św. Marii Magdaleny, a następnie odbył się uroczysty koncert w Teatrze Małym.

6 listopada

W Muzeum Śląskim w Katowicach miał miejsce wernisaż wystawy malarstwa Stanisława Mazusia. Sale Muzeum z trudem pomieściły wszystkich przyjaciół tyskiego artysty i wielbicieli jego malarstwa. Zawieszony został trwający od dłuższego czasu strajk anestezjologów. Dwa zagraniczne wojaże odbył Teatr "Belfegor". Najpierw gościł na Ukrainie, a następnie w Belgii i Luksemburgu. Na zagranicznych scenach tyszanie pokazali spektakl "Ktoś zaplątał ten świat" wg. Edwarda Redlińskiego.

11 listopada

W kościele ewangelicko-augsburskim odprawione zostało nabożeństwo ekumeniczne z okazji Święta Niepodległości. Nabożeństwo z udziałem władz miejskich i zaproszonych gości odprawił ksiądz Jan Gross, przewodniczący Śląskiego Oddziału Polskiej Rady Ekumenicznej. List do zebranych wystosował premier Polski Jerzy Buzek.

14 listopada

Podczas Międzynarodowych Targów MLEKO-EXPO, które odbywały się w Warszawie, tyskiemu SERTOPOWI przyznano certyfikat ISO 9002, w zakresie produkcji i sprzedaży serów topionych. Jest to pierwszy w kraju tego typu certyfikat w spółdzielczości mleczarskiej, wręczony dla w pełni polskiego zakładu tej branży.

17 listopada

Na "Skałce" otwarto hipermarket "Allkauf". Jest to drugie, po krakowskim, centrum handlowe konsorcjum "Ahold and Allkauf" w Polsce. Powierzchnia tyskiego hipermarketu wynosi 12 tys. m2, z czego ponad połowa przypada na część handlową, zatrudnienie w nim znajdzie 600 osób, a na pieniądze klientów czeka 40 kas. Z okazji rozpoczęcia działalności Eugen Viehof - przewodniczący Rady Nadzorczej "Ahold" - przekazał czeki na 15 tys. złotych dla Domu Dziecka i Ośrodka Rehabilitacji dla Dzieci w Tychach. Zaraz po otwarciu sklep zapełnił się klientami. Podobny tłok panował także w kolejnych dniach funkcjonowania tej placówki.

20 listopada

W księgarni "Biały Ptak" odbyło się spotkanie z Andrzejem Czyżewskim. Znany tyski architekt jest kuzynem Marka Hłaski, legendarnego polskiego pisarza. Zakończenie wydawania dzieł zebranych Hłaski było okazją do opowieści o tym niezwykłym człowieku.

20 listopada

W Tychach otwarto punkt przyjmowania zakładów bukmacherskich.

21 listopada

Metropolita Górnośląski ks. arcybiskup Damian Zimoń poświęcił nową kaplicę i zarazem ustanowił nową parafię w Tychach. Obiekt powstał przy ulicy Elfów, a jego gospodarzem i proboszczem parafii został ks. Józef Włosek. Po zakończeniu budowy kaplicy planowane jest otwarcie w tym miejscu domu dziennej opieki dla ludzi starszych.

Opracowanie: Maria Lipok-Bierwiaczonek  
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.