1 sierpnia 1996 0:00
3 sierpnia

Na placu Baczyńskiego odbyła się impreza charytatywna, z której całkowity dochód przekazany został na rzecz powodzian z Raciborza, Barda Śląskiego, Pilc i Ząbkowic. Oprócz zbiórki pieniędzy zorganizowano konkursy dla dzieci prowadzone przez radnego Mirosława Kańtora, aukcję obrazów tyskich artystów, a także występy grup muzycznych. Do sprzedaży w punkcie informacyjnym Urzędu Miejskiego trafiła nowa książka wydana przez Zarząd Miasta - "Tychy. Kapliczki i krzyże przydrożne" autorstwa Marii Lipok-Bierwiaczonek, ze zdjęciami Jerzego Bierwiaczonka. Książkę opracował graficznie Janusz Karbowniczek.

28 sierpnia

Rozpoczął się plener malarski "Tychy '97" zorganizowany przez Urząd Miejski oraz Galerię "Obok". Wraz z nim otwarto pierwszą w nowym sezonie artystycznym wystawę w Galerii. Tym razem swoje prace zaprezentowała katowicka artystka Renata Bonczar - jedna z uczestniczek tyskiego pleneru, znana z organizowanych przez nią od kilku lat plenerów w Mikołowie. W ramach tyskiego pleneru 30 sierpnia na dziedzińcu Teatru Małego rzeźbiarz Remigiusz Dulko publicznie wykonał odlew swej rzeźby z brązu. Po trzech dniach spędzonych w Tychach plenerowi goście wyjechali do Hermanic (Ustroń), gdzie pracowicie tworzyli kolejne dzieła - każdy w swej ulubionej technice.

30 i 31 sierpnia

W paprocańskim ośrodku odbył festyn zorganizowany przez Związek Zawodowy "Solidarność 80". Jego atrakcją miały być między innymi występy grup DeMono, Just 5, Lombardu, Mafii oraz artystów: Roberta Chojnackiego, Marcina Dańca, Jerzego Kryszaka. Niestety, nie obyło się bez nieprzyjemnych incydentów. Podczas koncertu Just 5 w stronę sceny poleciały pomidory, jajka, a nawet kamień, który zranił jednego z występujących.

Opracowanie: Maria Lipok-Bierwiaczonek
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.