1 marca 1996 0:00
Kronika miasta: 1997 - Marzec   2 marca

We włoskiej miejscowości Casale Monferrato odbyły się zawody Pucharu Świata w kick-boxingu. Tyszanka Anna Kasprzyk wywalczyła pierwsze miejsce w kategorii do 60 kg w wersji light-contact.

3 marca

Rozpoczął się strajk komunikacji miejskiej w województwie katowickim, do którego przystąpili też kierowcy z tyskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej. Głównym żądaniem kierowców jest realizacja porozumień zawartych po strajku w lipcu 1996 roku. Tyski Zarząd Miasta uważa, że zawarte wówczas porozumienie było przez gospodarzy gminy Tychy realizowane (między innymi zakupiono nowe autobusy), zaś tyscy kierowcy zastrajkowali solidaryzując się z kolegami z innych przedsiębiorstw komunikacyjnych. Trwający strajk komunikacji miejskiej przyczynił się do powstawania korków na ulicach, bo kierowcy indywidualni wyjechali z garażów wszystkimi prywatnymi samochodami. Miasto zapełniło się pieszymi - przede wszystkim powracającą ze szkół młodzieżą. Ze strajku skorzystali właściciele prywatnych autobusów i mikrobusów, które wyjechały na śląskie drogi zarabiając na przewożeniu zdesperowanych podróżnych.

4 marca

"Nowe Echo" świętowało piątą rocznicę powstania. Podczas koncertu w Teatrze Małym przedstawiciele gazety wręczyli nagrody wybranym przez siebie indywidualnościom, a otrzymali je między innymi Krzysztof Wielicki, Grzegorz Kazimierski, Marian Wszoła.
12 marca Po przeprowadzonych wcześniej eliminacjach szkolnych i półfinałowych w szkole podstawowej w Bieruniu Starym odbyły się finały organizowanego od kilku lat przez tyską delegaturę Kuratorium Oświaty konkursu dla trzecioklasistów "Asy z trzeciej klasy". Pierwsze miejsce w konkursie zdobyła drużyna z tyskiej SP nr 19 w składzie: Agata Bierwiaczonek, Urszula Rapacz i Elżbieta Kozłowska, uczennice Alicji Pikuły.

13 marca

To był czarny dzień na tyskich drogach. W porannej gęstej mgle doszło do trzech karamboli, w których ranne zostały cztery osoby, a zniszczeniu uległy 24 samochody.

14 marca


Zawieszony został w końcu strajk komunikacji miejskiej.

15 marca Tyska Wyższa Szkoła Zarządzania i Nauk Społecznych została wpisana do rejestru wyższych szkół niepaństwowych. 20 marca na walnym zgromadzeniu wspólników spółki Szkoła Wyższa S.A. dokonano wyboru rektora - została nim prof. dr hab. Ewa Okoń-Horodyńska.

22 marca

W Galerii "Miriam" otwarta została wystawa grafik znanego artysty katowickiego, Andrzeja Urbanowicza. Urbanowicz pokazał na wystawie monoprinty wykonane techniką własną. Rafał Klimkiewicz z Tychów, fotoreporter "Trybuny Śląskiej" odniósł sukces w konkursie fotografii prasowej. Jego zdjęcie zatytułowane "I znów ten cholerny, zadymiony Śląsk", przedstawiające premiera Włodzimierza Cimoszewicza w samochodzie na tle chłodni kominowych elektrowni "Jaworzno III" uznane zostało za najlepsze zdjęcie roku. Sukcesem osiemnastoletniej Dalii Blimke, uczennicy I LO im. L. Kruczkowskiego w Tychach, zakończył się jej start w szachowych mistrzostwach Polski seniorów - zajęła czwarte miejsce zdobywając tyle samo punktów co srebrna i brązowa medalistka, a mistrzyni ustępując tylko jednym punktem. Za znakomitą grę uzyskała normę mistrzyni międzynarodowej.

28 marca

Nad całą Polską, a więc i nad naszym regionem, szalała wichura, która poczyniła wiele szkód.  
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.