1 marca 1996, 0:0:0
Kronika miasta: 1997 - Marzec   2 marca

We włoskiej miejscowości Casale Monferrato odbyły się zawody Pucharu Świata w kick-boxingu. Tyszanka Anna Kasprzyk wywalczyła pierwsze miejsce w kategorii do 60 kg w wersji light-contact.

3 marca

Rozpoczął się strajk komunikacji miejskiej w województwie katowickim, do którego przystąpili też kierowcy z tyskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej. Głównym żądaniem kierowców jest realizacja porozumień zawartych po strajku w lipcu 1996 roku. Tyski Zarząd Miasta uważa, że zawarte wówczas porozumienie było przez gospodarzy gminy Tychy realizowane (między innymi zakupiono nowe autobusy), zaś tyscy kierowcy zastrajkowali solidaryzując się z kolegami z innych przedsiębiorstw komunikacyjnych. Trwający strajk komunikacji miejskiej przyczynił się do powstawania korków na ulicach, bo kierowcy indywidualni wyjechali z garażów wszystkimi prywatnymi samochodami. Miasto zapełniło się pieszymi - przede wszystkim powracającą ze szkół młodzieżą. Ze strajku skorzystali właściciele prywatnych autobusów i mikrobusów, które wyjechały na śląskie drogi zarabiając na przewożeniu zdesperowanych podróżnych.

4 marca

"Nowe Echo" świętowało piątą rocznicę powstania. Podczas koncertu w Teatrze Małym przedstawiciele gazety wręczyli nagrody wybranym przez siebie indywidualnościom, a otrzymali je między innymi Krzysztof Wielicki, Grzegorz Kazimierski, Marian Wszoła.
12 marca Po przeprowadzonych wcześniej eliminacjach szkolnych i półfinałowych w szkole podstawowej w Bieruniu Starym odbyły się finały organizowanego od kilku lat przez tyską delegaturę Kuratorium Oświaty konkursu dla trzecioklasistów "Asy z trzeciej klasy". Pierwsze miejsce w konkursie zdobyła drużyna z tyskiej SP nr 19 w składzie: Agata Bierwiaczonek, Urszula Rapacz i Elżbieta Kozłowska, uczennice Alicji Pikuły.

13 marca

To był czarny dzień na tyskich drogach. W porannej gęstej mgle doszło do trzech karamboli, w których ranne zostały cztery osoby, a zniszczeniu uległy 24 samochody.

14 marca


Zawieszony został w końcu strajk komunikacji miejskiej.

15 marca Tyska Wyższa Szkoła Zarządzania i Nauk Społecznych została wpisana do rejestru wyższych szkół niepaństwowych. 20 marca na walnym zgromadzeniu wspólników spółki Szkoła Wyższa S.A. dokonano wyboru rektora - została nim prof. dr hab. Ewa Okoń-Horodyńska.

22 marca

W Galerii "Miriam" otwarta została wystawa grafik znanego artysty katowickiego, Andrzeja Urbanowicza. Urbanowicz pokazał na wystawie monoprinty wykonane techniką własną. Rafał Klimkiewicz z Tychów, fotoreporter "Trybuny Śląskiej" odniósł sukces w konkursie fotografii prasowej. Jego zdjęcie zatytułowane "I znów ten cholerny, zadymiony Śląsk", przedstawiające premiera Włodzimierza Cimoszewicza w samochodzie na tle chłodni kominowych elektrowni "Jaworzno III" uznane zostało za najlepsze zdjęcie roku. Sukcesem osiemnastoletniej Dalii Blimke, uczennicy I LO im. L. Kruczkowskiego w Tychach, zakończył się jej start w szachowych mistrzostwach Polski seniorów - zajęła czwarte miejsce zdobywając tyle samo punktów co srebrna i brązowa medalistka, a mistrzyni ustępując tylko jednym punktem. Za znakomitą grę uzyskała normę mistrzyni międzynarodowej.

28 marca

Nad całą Polską, a więc i nad naszym regionem, szalała wichura, która poczyniła wiele szkód.  
Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×