1 sierpnia 1995 0:00
15 sierpnia

W tyskim Parku Miejskim krakowskie radio RMF FM przygotowało jedną ze swych letnich cyklicznych imprez plenerowych o nazwie Inwazja Mocy. W okolicy lodowiska setki tyszan i przybyszów z okolicy szukało czeku na 5000 zł, czek udało się odnaleźć mieszkańcowi Gliwic. Impreza w parku została przerwana, gdy do Tychów dotarła wiadomość o katastrofie biorącego w niej udział śmigłowca i śmierci pilota. Helikopter runął na ziemię w lesie w pobliżu Murcek.

24 sierpnia

Wernisażem wystawy malarstwa i rysunku Janusza Karbowniczka w galerii "Obok" oraz recitalem Anny Szałapak, artystki "Piwnicy Pod Baranami" rozpoczął się w Tychach kolejny Plener "Tychy '96", organizowany przez Urząd Miasta oraz Miejski Ośrodek Kultury. Na Plenerze spotkali się artyści różnych specjalności; malarze, graficy, rzeźbiarze, twórcy artystycznego szkła i tkaniny. Poza artystami polskim w Plenerze bierze udzial Niemka i trójka Francuzów. W ramach Pleneru Andrzej Czarnota na dziedzińcu Teatru Małego stworzył rzeźbę, a raczej kompozycję przestrzenną, odsłoniętą 28 sierpnia. Autor zatytułował swe dzieło "Drzewo Radości". Niestety, niedługo później znalazł się złodziej (profan czy koneser?), który skradł rzeźbę chłopca - część kompozycji. Znany tyski architekt, Stanisław Niemczyk, autor między innymi projektu kościoła pod wezwaniem Ducha Świętego w Tychach-Żwakowie (jedynego obiektu współczesnej architektury w Tychach, który zwiedzają przyjeżdżające z różnych stron kraju i z zagranicy wycieczki), został laureatem Honorowej Nagrody Stowarzyszenia Architektów Polskich.

31 sierpnia

Znakomity himalaista, tyszanin Krzysztof Wielicki, zdobył samotnie swój czternasty ośmiotysięcznik - szczyt Nanga Parbat (8125 m). Wielicki jest piątym człowiekiem na świecie, któremu udało się zdobyć "koronę Himalajów".

Opracowanie: Maria Lipok-Bierwiaczonek
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.