1 lipca 1995 0:00
Kronika miasta: 1996 - Lipiec   Agnieszka Witkowska z klasy IIIa Szkoły Podstawowej Nr 12, jedyna z naszego województwa, została laureatką Międzynarodowego Konkursu Matematycznego "Kangur Europejski" - zajęła czwarte miejsce w Polsce. Śmieci, utylizacja odpadów to temat nieustannie powracający na obrady różnych lokalnych gremiów. 12 lipca w Tychach odbyło się kolejne spotkanie przedstawicieli gmin należących do Tysko-Bieruńskiego Segmentu Lokalnego, na którym omawiano sprawy związane z sortowaniem odpadów. Cztery dni wcześniej szkolenie przedstawicieli gmin w tym zakresie miało miejsce w Urzędzie Wojewódzkim w związku z wprowadzeniem odpowiedniego Master Planu.

Wojtek Niewierko, piętnastoletni absolwent Szkoły Podstawowej Nr 35 w Tychach, we wrześniu podejmie naukę w Europejskim Liceum Umberto 1 w Turynie dzięki stypendium ufundowanemu przez Fiat Auto Poland. Na cztery dni przed uroczystością odpustową w kościele pod wezwaniem św. Marii Magdaleny we wnęce nad wejściem od strony rynku umieszczono figurę Chrystusa Błogosławiącego. Posąg wykonany jest z brązu, liczy 3,80 m wysokości, zaś krzyż w ręku Chrystusa - 4,50 m wysokości. Figura ta to rekonstrukcja starej figury kamiennej z 1907 roku. Autorami rekonstrukcji są rzeźbiarze Jadwiga i Jerzy Noworulowie z Krakowa, odlew wykonały Gliwickie Zakłady Urządzeń Technicznych. Nową figurę poświęcił przybyły na uroczystości odpustowe arcubiskup Damian Zimoń.

28 lipca

Kolejny odpust w kościele pod wezwaniem św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżnych, przebiegał w atmosferze niezwykłego święta nie tylko parafian, ale również całej zbiorowości miejskiej. Na uroczystości, których częścią było tradycyjne już święcenie samochodów, przybyli ze swymi pojazdami kierowcy z miasta i z okolicy. Poświęcenia dokonał biskup Gerard Bernacki.

Opracowanie: Maria Lipok-Bierwiaczonek  
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.