1 czerwca 1995 0:00
We wszystkich tyskich szkołach średnich rozdano świadectwa dojrzałości. W tym roku w czasie wspomnianych uroczystości najlepszym maturzystom przedstawiciele władz miasta wręczyli w upominku egzemplarze nowej monografii miasta. 1 czerwca Szkoła Podstawowa nr 8 w Tychach-Wartogłowcu uroczyście obchodziła jubileusz 110-lecia istnienia placówki. Dziś jest to szkoła z najmniejszą liczbą uczniów w mieście - uczy się ich w murach starej szkoły 110.

4 czerwca

Koncertem galowym w Teatrze Małym Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 rozpoczął prezentację swego dorobku artystycznego. Cykl imprez i koncertów zaplanowano do 12 czerwca.

8 czerwca

W Tychach odbyły się Mistrzostwa Polski seniorów w kick-boxingu. Znakomicie walczyła żeńska część tyskiej drużyny - podopieczne Leszka Kocibowskiego. Anna Kasprzak (waga do 60 kg) zdobyła złoty medal, Joanna Rymczonek (waga do 65 kg) srebrny medal, w Tychach pozostało też pięć medali brązowych.

18 czerwca

Rada Ministrów przyjęła bez poprawek projekt rozporządzenia w sprawie utworzenia Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, obejmującej również Tychy.

21 czerwca

Podobnie jak w całej Polsce - uczniowie tyskich szkół zakończyli rok szkolny i rozpoczęli wakacje. W tyskich szkołach podstawowych uczyło się w tym roku 18791 uczniów (spośród tej liczby 2763 ukończyło klasę ósmą), a w szkołach ponadpodstawowych 11465, w tym 2899 uczniów w klasach najstarszych. Do tyskich liceów i techników dojeżdżają też młodzi mieszkańcy sąsiednich gmin. Tyski MDK nr 1 zakończył rok szkolny sukcesami swych teatrów lalkowych. Na XXVIII Ogólnopolskich Spotkaniach Lalkarzy w Puławach nagrodzono teatr "Bonawentura" kierowany przez Danutę Gunię, zaś na Wojewódzkim Festiwalu Teatrów Lalkowych w Będzinie "Prezentacje '96" kilka nagród zdobyły teatry "Bonawentura", "Skrzat" - również pracujący pod opieką Danuty Guni oraz "Hałabała", kierowany przez Barbarę Kieras.

21-23 czerwca

W Suwałkach odbyły się XXI Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Czwórboju Lekkoatletycznym. Pierwsze miejsce na Igrzyskach zdobyły uczennice z tyskiej Szkoły Podstawowej nr 12: Agata Porwolik, Monika Goraj, Kamila Sufleta, Marta Sierpek, Barbara Kupczyk, Sylwia Wołoszczuk, podopieczne mgr. Jerzego Ciałonia. Tyszanki wyprzedziły sześć szkół mistrzostwa sportowego. Zakończyły się rozgrywki ligowe piłki nożnej. Drużyna "Sokoła" Tychy zajęła dziewiąte miejsce w polskiej ekstraklasie. Bramkarz tyskiej drużyny Jerzy Dudek powołany został przez trenera kadry Antoniego Piechniczka do reprezentacji Polski.

29 czerwca

W nowowzniesionym kościele ewangelicko-augsburskim pw. Apostołów Piotra i Pawła (przy ulicy bpa Burschego) odbyła się uroczystość poświęcenia ołtarza, chrzcielnicy, ambony i organów. Poświęcenia dokonał zwierzchnik Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce biskup Jan Szarek w asyście biskupów diecezjalnych z Katowic i Cieszyna Rudolfa Pastuchy i Pawła Anweilera. Po południu w kościele koncertował holenderski chór "O en U".

Opracowanie: Maria Lipok-Bierwiaczonek
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.