1 listopada 1994 0:00
5 listopada

Odbyła się pierwsza tura wyborów prezydenckich. W Tychach wzięło w nich udział blisko 70 % uprawnionych do głosowania mieszkańców. W naszym mieście zwyciężył w tej turze Lech Wałęsa, drugi był Aleksander Kwaśniewski, trzeci Jacek Kuroń.
7 listopada W galerii "Miriam" otwarta została wystawa "Śladami śląskiej Temidy", na której pokazano między innymi stare, XVIII-wieczne polskie dokumenty związane z Tychami.

9 listopada

W auli tyskiej Szkoły Muzycznej obradowała II Międzynarodowa Konferencja Ekologiczna RECO '95, poświęcona problemom ochrony środowiska w rejonach przemysłowych.

10 listopada

W Teatrze Małym odbył się uroczysty koncert z okazji Święta Niepodległości. W programie znalazły się utwory muzyki polskiej i fragment opery S. Moniuszki "Straszny dwór".

19 listopada

W drugiej turze wyborów prezydenckich W Tychach głosować poszło ponad 70 % uprawnionych. Lech Wałęsa zebrał w naszym mieście ponad 55 % głosów. Uruchomiona została noclegownia miejska (przy ulicy Mikołowskiej 122) - na razie w części przeznaczonej dla mężczyzn; oddanie do użytku noclegowni dla kobiet przewidziane jest na przyszły rok. Na kamiennym krzyżu przydrożnym przy ulicy Bibliotecznej, odrestaurowanym rok wcześniej staraniem parafii św. Marii Magdaleny, zamontowano ufundowaną przez gminę nową tablicę. Wykonana z brązu tablica informuje o historii inskrypcji zamieszczonych na cokole tego krzyża, podaje tekst pierwszej inskrypcji polskiej z nazwiskami fundatorów i brzmienie napisu niemieckiego z czasów II wojny światowej. Grzegorz Bartosik, uczeń V klasy Szkoły Podstawowej Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Tychach został laureatem zorganizowanego w Japonii Światowego Konkursu Rysunku Dziecięcego. Tematem tegorocznej, IX edycji konkursu, był "Dom moich marzeń". Grzegorz jest uczniem Barbary Frankiewicz-Bani.

Opracowanie: Maria Lipok-Bierwiaczonek
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.