1 sierpnia 1994 0:00
Kronika miasta: 1995 - Sierpień   11 sierpnia

W naszym mieście przebywał z wizytą kandydat na prezydenta RP Jacek Kuroń.

14 sierpnia

Tego dnia Browary Tyskie Górny Śląsk S.A. wyprodukowały milionowy w tym roku hektolitr piwa.

26 sierpnia

Rozpoczął się plener "Tychy `95". W tym roku plener ma charakter interdyscyplinarny: biorą w nim udział malarze, rzeźbiarze, graficy. Z tej okazji zaprezentował się również w spektaklu "Zielnik" oryginalny teatr: Scena Plastyczna KUL Leszka Mądzika. Trwała przebudowa skrzyżowania alei Bielskiej z ulicą Żwakowską i Krasickiego. Powstaje tu rondo, które wyeliminować ma szczególne w tym miejscu zagrożenie wypadkami.

31 sierpnia

W Elektrociepłowni "Tychy" zakończył się montaż nowoczesnej instalacji zmniejszającej emisję tlenku azotu. Technologię tego typu zastosowano po raz pierwszy na Śląsku.

Opracowanie: Maria Lipok-Bierwiaczonek  
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.