1 czerwca 1994 0:00
Kronika miasta: 1995 - Czerwiec   1-2 czerwca

W Tychach toczyły się obrady międzynarodowego seminarium: "Komunikacja rowerowa i strefy ruchu uspokojonego w obszarach zurbanizowanych". Tychy są jednym z pierwszych miast w Polsce posiadającym system tras rowerowych.

2-3 czerwca

Przeprowadzony został II Ogólnopolski Konkurs Kompozycji na Gitarę Klasyczną, organizowany przemiennie z "Śląską Jesienią Gitarową". Z tej okazji wystąpił z recitalem Marcin Siatkowski, laureat I nagrody V Międzynarodowego Konkursu Gitarowego "Śląska Jesień Gitarowa" z 1994 roku.

7 czerwca

W czasie uroczystości w Warszawie z rąk prezydenta RP Lecha Wałęsy tyszanin, profesor Uniwersytetu Śląskiego Marek Szczepański, dyrektor Instytutu Socjologii tego Uniwersytetu, otrzymał tytuł profesora (tzw. tytuł belwederski).

Opracowanie: Maria Lipok-Bierwiaczonek  
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.