1 kwietnia 1994 0:00
Kronika miasta: 1995 - Kwiecień   3-6 kwietnia

W ramach Festiwalu Młodzieży Szkolnej w Teatrze Małym odbywał się przegląd zespołów tanecznych.

21 kwietnia

W Tychach miało miejsce kolejne spotkanie przewodniczących rad i zarządów gmin historycznej Ziemi Pszczyńskiej.

24 kwietnia

Klub Inicjatyw Samorządowych w Tychach oraz Republikanie to organizatorzy debaty, która odbyła się w galerii "Miriam" z udziałem między innymi senatora Zbigniewa Religi, posłów Henryka Dyrdy, Bernarda Szwedy, prezydenta Tychów Aleksandra Gądka, dyrektora Szpitala Wojewódzkiego w Tychach Szczepana Bołdysa oraz prof. dr Szczepana Łukasiewicza. Temat debaty: "Problemy oświaty i służby zdrowia oraz możliwości ich rozwiązywania przez samorząd lokalny".

24-26 kwietnia

W Teatrze Małym królowały teatry amatorskie - odbywały się XXII Tyskie Spotkania Teatralne. W przeglądzie wzięły udział dwadzieścia trzy zespoły, w tym cztery ludowe. Jak stwierdzili jurorzy (Jerzy Moskal - scenograf, Antoni Gryzik - aktor, Henryk Konwiński - choreograf i reżyser, Maciej Szczawiński - literat i dziennikarz radiowy, Maria Lipok-Bierwiaczonek - etnograf) - poziom był nierówny: obok spektakli wartościowych zdarzyły się prezentacje, których w przeglądzie być nie powinno. Trzy główne nagrody Spotkań przypadły zespołom wywodzącym się ze szkoły integracyjnej Schola Nostra w Lędzinach, nagrodzono też kółko teatralne z Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Pszczynie. Ponadto uhonorowano nagrodami dwa zespoły ludowe: "Przecieszynianki" z Brzeszcz oraz "Ściernianeczki" z Bierunia. Atrakcją XXII TST był towarzyszący przeglądowi recital Jacka Wójcickiego. W tyskim ratuszu podjął pracę 34-letni ochotnik Amerykańskiego Korpusu Pokoju - Alan Capodanno. Przyjechał ze stanu Boston-Massachusettes, gdzie zajmował się bankowością.

Opracowanie: Maria Lipok-Bierwiaczonek  
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.