1 lutego 1994 0:00
Kronika miasta: 1995 - Luty   1 lutego

Rozpoczęło działalność Stowarzyszenie "Trzeźwość Życia" w Tychach z siedzibą przy ulicy Piłsudskiego 12. Przez pięć dni tygodnia działa tam punkt konsultacyjny, w którym można bezpłatnie skorzystać z porady psychologa, pedagoga, prawnika, socjologa. Stowarzyszenie zajmować się będzie problemami alkoholizmu, narkomanii i innymi trudnymi problemami społecznymi. Gmina Tychy zaangażowała się w program zagospodarowania i utylizacji odpadów komunalnych. Na początku lutego delegacja Gminy przebywała na zaproszenie firmy Imex-Technologie w niemieckiej miejscowości Saarluis, zapoznając się z organizacją tamtejszych oczyszczalni ścieków, wysypisk komunalnych, zakładów segregacji i przeróbki odpadów. Firma Imex-Technologie opracować ma dla Tychów projekt modernizacji oczyszczalni w Urbanowicach i studium jej wykorzystania do celów szkoleniowych w związku z planowaną organizacją Regionalnego Centrum Szkolenia Gospodarki Wodno-Ściekowej w Tychach. W związku z tym Urząd Miejski w Tychach włączył się w przygotowanie konferencji naukowej na ten temat, zorganizowanej 16-17 lutego w Kiekrzu koło Poznania przez Akademię Ekologii Arka Konsorcjum , Politechnikę Śląską i nasz Urząd, przy współudziale Ministerstwa Ochrony Środowiska i innych polskich i zagranicznych.

24 lutego

Taśmy montażowe tyskiej fabryki Fiat Auto Poland opuścił półmilionowy fiat cinquecento, produkowany w tyskim zakładzie od trzech lat. Trzy dni później półmilionowy egzemplarz trafił do sprzedaży w fabrycznym salonie. Dyrekcja postanowiła przeznaczyć uzyskane zań pieniądze na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

25 lutego

Na zakończenie karnawału w hotelu Tychy odbył się Wielki Bal Biznesu Regionalnego "Integracja `95". W salach hotelu bawiło się ponad sto par. W czasie balu Browarom Tyskim Górny Śląsk S.A. wręczono wyróżnienie o nazwie "Promocja XXI" za produkowane przez ten zakład znakomite bezalkoholowe "napoje tyskie". Odbyła się też aukcja dzieł sztuki, z której dochód przeznaczono na potrzeby oddziału dziecięcego Szpitala Wojewódzkiego w Tychach.  
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.