1 września 1993 0:00
1 września

Na pierwszej po wakacyjnej przerwie sesji Rada Miejska zatwierdziła wybór nowych wiceprezydentów. Zostali nimi: Barbara Rymer (wiceprezydent w poprzedniej kadencji), Anna Kolny (dotychczas nauczyciel chemii, wicedyrektor II Liceum Ogólnokształcącego im. K. C. Norwida), Joachim Krupa (inżynier budowlany). W skład Zarządu Miasta weszli również jako członkowie nieetatowi: Henryk Drob, Bolesław Twaróg i Piotr Wojaczek.

3 września

W paprocańskim parku odbył się wielki festyn Tyszaniada '94. Były konkursy dla dzieci, kiermasz, zaś na estradzie występowali między innymi Słoneczni, Majka Jeżowska i Jacek Cygan, Kabaret Długi, Elektryczne Gitary.

4 września Urbanowice były gospodarzem Dożynek Miejskich. W urbanowickim kościele odprawiona została dożynkowa msza święta. Po południu wystąpiły zespoły regionalne z Urbanowic i Kopciowic. W czasie uroczystości godnie prezentowała się żona prezydenta, Barbara Gądek, która towarzyszyła mu ubrana w piękny ludowy strój pszczyński.

10 września

Zakończył się plener malarski Tychy '94. Wzięli w nim udział poza artystami polskimi również malarze z innych krajów, głównie z Niemiec.

11 września

Ks. arcybiskup Damian Zimoń dokonał konsekracji kościoła św. Krzysztofa.

16 września

Do Tychów przybyli przedstawiciele Lions Club, działającego w Berlinie-Marzahn oraz burmistrz tej dzielnicy. Berlińczycy przywieźli ze sobą dary dla Ośrodka Rehabilitacyjno-Wychowawczego Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Tychach przy Al. Niepodległości 90 oraz dla hospicjum działającego przy parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Tychach. Wśród darów znalazły się wózki inwalidzkie, w tym 3 o napędzie elektrycznym. Berlin-Marzahn jest dzielnicą zaprzyjaźnioną z Tychami.

24 września

Śląskie Zakłady Papiernicze w Tychach-Czułowie uroczyście obchodziły swoje 110-lecie. Fabryka-staruszka uruchomiła przy tej okazji nowy ciąg technologiczny.
30 września W galerii Obok wydarzenie wprowadzające w nastrój rozpoczynającej się w dniu następnym Śląskiej Jesieni Gitarowej - wernisaż V Ogólnopolskiej Wystawy Muzyka w malarstwie.

Opracowanie: Maria Lipok-Bierwiaczonek
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.