Parki, zielone skwery a dookoła lasy - tyszanie lubią spędzać wolny czas w swoim mieście. Nic dziwnego – ponad połowa powierzchni Tychów to tereny zielone, które dają możliwość relaksu i wytchnienia.

Pobliskie lasy sprzyjają aktywnemu wypoczynkowi – leśne ścieżki wokół Tychów są miejscem na spacery, rowerowe wypady, szybki nordic walking czy jazdę konną.

Jezioro Paprocańskie
to jedno z najczęściej wybieranych miejsc wypoczynku - dookoła akwenu biegnie ścieżka pieszo-rowerowa. Zlokalizowany nad jeziorem Ośrodek Paprocany jest miejscem organizowania dużych imprez plenerowych, festynów, zlotów kolarskich, zawodów w biegach na orientację, regat kajakowych oraz żeglarskich. Z bliskości jeziora korzystają również wędkarze. Na zachodnim brzegu znajduje się przystań wędkarska z możliwością wynajęcia łodzi. Park przy ośrodku, od wczesnej wiosny do późnej jesieni jest miejscem spacerów i wypoczynku wielu mieszkańców miasta.

Przestrzeń miejska oferuje wiele atrakcyjnych miejsc spotkań – zrewitalizowane place miejskie zachwycają schludną formą i zachęcają do zatrzymania się choć na chwilę. Plac św. Anny – niegdyś główne miejsce reprezentacyjne miasta zachwyca architektonicznymi detalami( gzymsy, lizeny, attyki, arkady), bogactwem dekoracji rzeźbiarskich (płaskorzeźby, plakiety zoomorficzne, rzeźby). W centralnym jego punkcie odbudowano dawną fontannę – dziś miejsce spotkań okolicznych mieszkańców i zabaw dzieci. Rynek Starych Tychów, gdzie w fontannie – nawiązującej do niegdysiejszego stawu – baraszkują trzy mosiężne wydry. Zrewitalizowany Plac Baczyńskiego z piękną fontanną, ławeczkami i ogródkami gastronomii przyciąga nie tylko tyszan i nie tylko od święta. Baczyński tętni życiem 7 dni w tygodniu.

Najmłodsi mają prawie 40 placów zabaw – urozmaiconych, wesołych i kolorowych. W lecie szczególną popularnością cieszy się wodny plac zabaw na Paprocanach – który przyciąga amatorów wodnych zabaw również spoza Tychów. Starsi korzystają ze skateparku – strefy młodych w Parku Jaworek. To miejsce pełne przeszkód do wyczynów na deskorolce, rolkach czy rowerze zostało zaprojektowane zgodnie z ich sugestiami.

W najbliższym czasie w pobliżu Ośrodka Wypoczynkowego Paprocany powstanie Park Wodny. W obiekcie znajdzie się kompleks basenów sportowych z ruchomym dnem, strefa fitness, siłownia i wellness, strefa saun wewnętrznych, unikatowe zjeżdżalnie, symulator surfingu i coś, czego w Polsce jeszcze nie było - zjeżdżalnia Aqualoop. Będzie w nim można zażyć kąpieli także w …piwie. Obiekt ma być gotowy w pierwszej połowie 2017 roku.

W mieście powstają także siłownie plenerowe, które cieszą się olbrzymią popularnością wśród mieszkańców.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.