7 lipca 2015, 10:47:7

Parki, zielone skwery a dookoła lasy - tyszanie lubią spędzać wolny czas w swoim mieście. Nic dziwnego – ponad połowa powierzchni Tychów to tereny zielone, które dają możliwość relaksu i wytchnienia.

Jezioro Paprocańskie Autor: Michał Janusiński
Pobliskie lasy sprzyjają aktywnemu wypoczynkowi – leśne ścieżki wokół Tychów są miejscem na spacery, rowerowe wypady, szybki nordic walking czy jazdę konną.

Jezioro Paprocańskie
to jedno z najczęściej wybieranych miejsc wypoczynku - dookoła akwenu biegnie ścieżka pieszo-rowerowa. Zlokalizowany nad jeziorem Ośrodek Paprocany jest miejscem organizowania dużych imprez plenerowych, festynów, zlotów kolarskich, zawodów w biegach na orientację, regat kajakowych oraz żeglarskich. Z bliskości jeziora korzystają również wędkarze. Na zachodnim brzegu znajduje się przystań wędkarska z możliwością wynajęcia łodzi. Park przy ośrodku, od wczesnej wiosny do późnej jesieni jest miejscem spacerów i wypoczynku wielu mieszkańców miasta.

Przestrzeń miejska oferuje wiele atrakcyjnych miejsc spotkań – zrewitalizowane place miejskie zachwycają schludną formą i zachęcają do zatrzymania się choć na chwilę. Plac św. Anny – niegdyś główne miejsce reprezentacyjne miasta zachwyca architektonicznymi detalami( gzymsy, lizeny, attyki, arkady), bogactwem dekoracji rzeźbiarskich (płaskorzeźby, plakiety zoomorficzne, rzeźby). W centralnym jego punkcie odbudowano dawną fontannę – dziś miejsce spotkań okolicznych mieszkańców i zabaw dzieci. Rynek Starych Tychów, gdzie w fontannie – nawiązującej do niegdysiejszego stawu – baraszkują trzy mosiężne wydry. Zrewitalizowany Plac Baczyńskiego z piękną fontanną, ławeczkami i ogródkami gastronomii przyciąga nie tylko tyszan i nie tylko od święta. Baczyński tętni życiem 7 dni w tygodniu.

Najmłodsi mają prawie 40 placów zabaw – urozmaiconych, wesołych i kolorowych. W lecie szczególną popularnością cieszy się wodny plac zabaw na Paprocanach – który przyciąga amatorów wodnych zabaw również spoza Tychów. Starsi korzystają ze skateparku – strefy młodych w Parku Jaworek. To miejsce pełne przeszkód do wyczynów na deskorolce, rolkach czy rowerze zostało zaprojektowane zgodnie z ich sugestiami.

W najbliższym czasie w pobliżu Ośrodka Wypoczynkowego Paprocany powstanie Park Wodny. W obiekcie znajdzie się kompleks basenów sportowych z ruchomym dnem, strefa fitness, siłownia i wellness, strefa saun wewnętrznych, unikatowe zjeżdżalnie, symulator surfingu i coś, czego w Polsce jeszcze nie było - zjeżdżalnia Aqualoop. Będzie w nim można zażyć kąpieli także w …piwie. Obiekt ma być gotowy w pierwszej połowie 2017 roku.

W mieście powstają także siłownie plenerowe, które cieszą się olbrzymią popularnością wśród mieszkańców.
Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×