29 lipca 2015 8:53

Inwestycja ta jest stworzeniem alternatywy dla samochodowego ruchu drogowego i służy usprawnieniu komunikacji pomiędzy miastami Aglomeracji Górnośląskiej.

Inwestycja ta jest nierozerwalnie powiązana z innym projektem, jakim jest Szybka Kolej Regionalna Tychy – Dąbrowa Górnicza, etap I Tychy Miasto-Katowice.

Projekt jest realizowany w różnych miastach Aglomeracji Górnośląskiej, w tym w Tychach. W ramach projektu zostanie przebudowana sieć tramwajowa, co pozwoli na udrożnienie i modernizację odcinków położonych w najbliższym otoczeniu dworców kolejowych zlokalizowanych na trasie Wrocław-Kraków.

W Tychach zrealizowano zadanie pn. Przebudowa sieci trolejbusowej, która objęła:

- modernizację sieci trakcyjnej wraz z węzłami przesiadkowymi

- zakup 15 nowych trolejbusów

- budowę zaplecza „Park and Ride”

- budowę parkingu przy stacji Tychy Lodowisko SKR

- budowę parkingu przy stacji kolejowej Tychy SKR (Dworzec PKP Tychy)

Lokalizacja parkingów jest uzasadniona bliskością przystanków Szybkiej Kolei Regionalnej i linii trolejbusowych. Dzięki realizacji projektu poprawi się m.in. wizerunek, komfort, wzrośnie atrakcyjność transportu publicznego wśród podróżujących. Zostanie usprawniona komunikacja w Tychach i między naszym a innymi miastami Aglomeracji Górnośląskiej.

Powrót do strony "Inwestycje miejskie"


Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.