29 lipca 2015, 8:53:32

Inwestycja ta jest stworzeniem alternatywy dla samochodowego ruchu drogowego i służy usprawnieniu komunikacji pomiędzy miastami Aglomeracji Górnośląskiej.

Inwestycja ta jest nierozerwalnie powiązana z innym projektem, jakim jest Szybka Kolej Regionalna Tychy – Dąbrowa Górnicza, etap I Tychy Miasto-Katowice.

Projekt jest realizowany w różnych miastach Aglomeracji Górnośląskiej, w tym w Tychach. W ramach projektu zostanie przebudowana sieć tramwajowa, co pozwoli na udrożnienie i modernizację odcinków położonych w najbliższym otoczeniu dworców kolejowych zlokalizowanych na trasie Wrocław-Kraków.

W Tychach zrealizowano zadanie pn. Przebudowa sieci trolejbusowej, która objęła:

- modernizację sieci trakcyjnej wraz z węzłami przesiadkowymi

- zakup 15 nowych trolejbusów

- budowę zaplecza „Park and Ride”

- budowę parkingu przy stacji Tychy Lodowisko SKR

- budowę parkingu przy stacji kolejowej Tychy SKR (Dworzec PKP Tychy)

Lokalizacja parkingów jest uzasadniona bliskością przystanków Szybkiej Kolei Regionalnej i linii trolejbusowych. Dzięki realizacji projektu poprawi się m.in. wizerunek, komfort, wzrośnie atrakcyjność transportu publicznego wśród podróżujących. Zostanie usprawniona komunikacja w Tychach i między naszym a innymi miastami Aglomeracji Górnośląskiej.

Powrót do strony "Inwestycje miejskie"


Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×