23 lipca 2015 11:37

W ramach kampanii "Skupmy się na sprawie" w 2015 r. w mieście powstał "Psi park".

O potrzebie powstania parku dla psów w Tychach mówiło się od dawna. Po licznych spotkaniach, konsultacjach (także z psimi behawiorystami) udało się stworzyć przestrzeń przyjazną nie tylko dla zwierząt, ale i ich właścicieli.

W "Psim parku" zlokalizowanym na osiedlu B przy ul. Hlonda znajdują się pochylnie, przeszkody do ćwiczeń dla psów oraz rozległy, ogrodzony wybieg. Są też ławki oraz wiata – dla wygody właścicieli czworonogów. W sumie ogrodzona powierzchnia parku wynosi 2000 m2. 

"Psi park" kosztował ponad 180 tysięcy złotych. Jest pomysłem zgłoszonym jednocześnie przez Stowarzyszenie Sportowe Tychy oraz Urząd Miasta Tychy, dzięki czemu ma charakter oddolnej inicjatywy społecznej, bezpośrednio uwzględniającej potrzeby i zdanie mieszkańców.

W psim parku obowiązuje nakaz sprzątania po swoich czworonogach!

Powrót na stronę główną kampanii "Skupmy się na sprawie".
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.