„Picasso. Zarys emocji”

Informacje

O imprezie

  • Miejsce wydarzenia: Tichauer Art Gallery | ul. Browarowa 7

Rysunki oraz grafiki Picassa szeroko reprezentują sztukę artysty, którego różnorodna twórczość jest niezwykle bogata. Na wystawie, której kluczem jest legendarna płomienna natura hiszpańskiego geniusza sztuki współczesnej, spotkają Państwo dzieła ukazujące pełną paletę uczuć znanych nam wszystkim – od smutku, po namiętność.

Część rysunków pochodzi ze szkicowników Picassa. Autoportrety, humorystyczne rysuneczki, a także szkice do prac malarskich ukazują artystę nie tylko jako tytana pracy. Okazuję się, że Pablo Picasso miał specyficzne poczucie humoru. Niektóre prezentowane prace są eksponowane w wydzielonej części ekspozycji. Prezentujemy w niej rysunki dostępne jedynie dla osób pełnoletnich. Artysta słynął z ogromnej pasji do sztuki, życia i kobiet. Wystawa „Picasso. Zarys emocji” nie była by kompletna bez prac ukazujących jego słynny temperament. Był to przecież mężczyzna słynny nie tylko z powodu nieocenionego wkładu w rozwój sztuki współczesnej. Był znany z licznych skandali i romansów oraz wybuchowego i nieprzejednanego charakteru. Wzbudzając, jak żaden inny artysta, ogromne zainteresowanie nie tylko jego sztuka, ale także swą pasjonującą postacią, rozbudza wyobraźnię do dziś. Jego sztuka stawia wyzwania i budzi kontrowersje pomimo upływu dekad. Biografia artysty roznieca wyobraźnię i podobnie jak jego twórczość, nie pozostawia nikogo obojętnym. Wystawa na pewno pozwoli Państwu poznać Pabla Picassa w szerokim aspekcie. Zapraszamy bardzo serdecznie aż do 06 października 2024.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.