Aktualności

Akcja krwiodawstwa w Tychach

21.04.10

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach zaprasza wszystkich chętnych do oddania krwi.

MUZEUM ZAPRASZA NA KOLEJNĄ ŚRODĘ ZE ŚLĄSKIEM

21.04.10

21 kwietnia o godz. 17.00 Muzeum Miejskie w Tychach zaprasza na kolejną "Środę ze Śląskiem".

Brak zagrożenia pyłem wulkanicznym

19.04.10

W wyniku erupcji w nocy z 13 na 14 kwietnia 2010 roku wulkanu Eyjafjallajoekull na Islandii nad Polskę dotarła chmura pyłu wulkanicznego. Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach zawiadamia, że na chwilę obecną stacje pomiarowe Inspekcji Ochrony Środowiska nie wskazują na zwiększenie stężenia pyłu w powietrzu. Główny Inspektorat Ochrony Środowiska ocenia, że opadanie pyłu nie będzie stanowić zagrożenia dla zdrowia ludzi.

Nowa taryfa opłat w MZK Tychy

19.04.10

Informujemy, że na podstawie Uchwały Nr 0150/XLI/955/10 podjętej przez Radę Miasta Tychy w dniu 25 marca 2010 roku, z dniem 1 maja br. ulegają zmianie niektóre ceny biletów oraz opłat dodatkowych za przejazdy środkami komunikacji zbiorowej organizowanej przez Miejski Zarząd Komunikacji w Tychach.

Maria Lipok-Bierwiaczonek laureatką Nagrody im. Wojciecha Korfantego

19.04.10

Maria Lipok-Bierwiaczonek, dyrektor Muzeum Miejskiego w Tychach, została laureatką Honorowej Nagrody im. Wojciecha Korfantego. Przyznaje ją Kapituła powołana przez Związek Górnośląski.

Pięć lat Muzeum Miejskiego w Tychach

16.04.10

13 maja w Muzeum Miejskim w Tychach otwarta zostanie wystawa „Pięć lat Muzeum Miejskiego w Tychach. Kolekcje, darczyńcy, wydarzenia”. Wernisaż wystawy odbędzie się w siedzibie muzeum przy ul. Katowickiej 9. Podczas uroczystości wystąpi Michał Czachowski z zespołem Viva Flamenco.

Inicjatywy lokalne - wstrzymany nabór wniosków

16.04.10

Wydział Rozwoju Miasta i Funduszy Europejskich informuje, że nie będzie prowadzony nabór wniosków o realizację przedsięwzięć w trybie lokalnych inicjatyw.

Utrudnienia ruchu w Tychach - remont ul. Dmowskiego

16.04.10

Informujemy, że w związku z remontem nawierzchni wschodniej jezdni ulicy Dmowskiego w Tychach, na odcinku od al. Piłsudskiego (Rondo Lwowskie) do al. Jana Pawła II (Rondo Cassino), od piątku 16.04.2010 r. całkowicie zawiesza się obsługę przystanku "Tychy Dmowskiego" w kierunku ul. Roweckiego (w kierunku al. Piłsudskiego przystanek ten będzie obsługiwany bez zmian).

Muzeum zaprasza na kolejną wycieczkę

15.04.10

W sobotę 15 maja Muzeum Miejskie w Tychach zaprasza na wycieczkę Moszna, Góra św. Anny, Jemielnica.

Delegacja Miasta na uroczystościach żałobnych

15.04.10

W dniu dzisiejszym delegacja Miasta Tychy będzie brała udział, na zaproszenie Kancelarii Prezydenta RP, w uroczystościach żałobnych, które odbędą się przy trumnach Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego i Małżonki Prezydenta Marii Kaczyńskiej w godz. od 13.00 do 16.00. Przedstawiciele Miasta oddadzą hołd tragicznie zmarłej Parze Prezydenckiej, a także będą pełnili wartę honorową przy trumnach.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×