Tyski gwiazdozbiór, czyli jak rozbudowywano miasto

Informacje

O imprezie

  • Miejsce wydarzenia: Muzeum Miejskie w Tychach | pl. Wolności 1

Dlaczego Tychy z założenia miały stać się miastem–satelitą? Przedstawimy krótką historię rozbudowy tyskiego alfabetu i, zwiedzając wystawę, odkryjemy niezrealizowane tyskie osiedle-eksperyment. Zastanowimy się też, o jakich potrzebach osób mieszkających powinni pamiętać architekci i urbaniści, projektując zespoły mieszkaniowe – żeby żyło się tam komfortowo i szczęśliwie. Wspólnie zaprojektujemy też nasze idealne osiedle – „gwiazdę Tychów”.

To propozycja nie tylko dla najmłodszych – zapraszamy też rodziców i opiekunów, ponieważ doceniamy rodzinne i międzypokoleniowe więzi.
Ważne: 
osoby niepełnoletnie zapraszamy w towarzystwie opiekuna.

Zachęcamy również grupy zorganizowane – można zamówić warsztaty w innym, wcześniej wspólnie ustalonym terminie do 17 lutego 2024 roku (udział płatny: 150 zł od grupy, maksymalna liczba uczestniczek i uczestników to 30 osób).

więcej o wystawie czasowej „Stella – niezaistniałe osiedle przyszłości”

Zapisy: 887 450 212 (także SMSem), n.sitko@muzeum.tychy.pl
Koszt: 10 zł od osoby
Uwaga!
obowiązują przedpłaty na konto bankowe Muzeum Miejskiego w Tychach:
88 1240 1330 1111 0010 7496 4324 PEKAO S.A.
Muzeum Miejskie w Tychach
pl. Wolności 1
43–100 Tychy
W tytule przelewu prosimy wpisać: „warsztaty Śląskie potwory i inne (nie)szczęścia 25.11.2023 – imię i nazwisko uczestniczki lub uczestnika”
Potwierdzenie przelewu należy przesłać na podany powyżej adres e–mail.

fot. Grzegorz Krzysztofik

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.