Miasto

4 maja 2020, 14:29:24

Po analizie m.in. możliwości organizacji opieki nad dziećmi z zachowaniem procedur bezpieczeństwa w poszczególnych placówkach, w Tychach żłobek miejski i przedszkola zostaną otwarte najwcześniej 18 maja.

Pusta sala gimnastyczna w szkole z ustawionymi stołami i krzesłami.

- Po analizie m.in. możliwości organizacji opieki nad dziećmi z zachowaniem procedur bezpieczeństwa w poszczególnych placówkach, najwcześniej 18 maja będziemy w stanie je uruchomić. Nie możemy narażać zdrowia maluchów, ich rodziców i pracowników instytucji oświatowych. Będziemy także cały czas obserwować przebieg epidemii. W zależności od sytuacji epidemicznej, termin ten może ulec zmianie. Bezpieczeństwo mieszkańców, w szczególności tych najmłodszych, jest w tej chwili najważniejsze – mówi Andrzej Dziuba – prezydent Tychów.

Taką rekomendację prezydent przekazuje także prywatnym żłobkom i przedszkolom funkcjonującym w mieście, choć oczywiście decyzja o otwarciu poszczególnych placówek należy od organów zarządzających poszczególnymi placówkami.

Niezależnie od konkretnego terminu, po uruchomieniu żłobki i przedszkola będą działały w reżimie sanitarnym. Ze względu na sytuację epidemiologiczną będzie można ograniczyć liczebność grupy przedszkolnej lub ograniczyć liczbę dzieci objętych opieką w żłobkach. Główny Inspektorat Sanitarny wskazuje, że grupa dzieci nie powinna liczyć więcej niż 12 lub maksymalnie 14 osób, w placówkach nie powinno być zabawek, których nie da się zdezynfekować, a nauczyciele przedszkolni powinni być zaopatrzeni w środki ochrony osobistej.

Zajęcia w placówkach oświatowych z powodu zagrożenia epidemią koronawirusa zostały zawieszone 12 marca br. Szkoły i przedszkola zostały zamknięte w poniedziałek 16 marca. Od 25 marca prowadzone jest nauczanie zdalne. Przesunięto również terminy egzaminu ósmoklasisty oraz matur.

Opieka w demencji – szkolenia

Opieka w demencji – szkolenia

Miasto Tychy po raz pierwszy organizuje bezpłatne szkolenia dla osób opiekujących się osobami chorymi na demencję. W trakcie szkoleń organizator zapewnia w razie potrzeby opiekę nad osobami chorymi.

„Srebrna linia” dla tyskich seniorów

„Srebrna linia” dla tyskich seniorów

22 września w Tychach startuje projekt pn. „SREBRNA LINIA”, którego celem jest kompleksowe wspieranie seniorów i zapobieganie ich wykluczeniu. Na Srebrnej Linii dyżurować będą specjaliści m.in. psychologowie, informatycy czy osoby zorientowane w bieżących wydarzeniach miejskich.

Rusza III edycja Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego

Rusza III edycja Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego

Uczniowie szkół ponadpodstawowych w Tychach mogą zgłaszać swoje projekty do trzeciej edycji Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego.

Kręć kilometry i walcz o nagrody!

Kręć kilometry i walcz o nagrody!

Lubisz rowerowe wyprawy? Jeździsz na rowerze dla zdrowia lub traktujesz go jako główny środek transportu? Kręć kilometry w walce o tytuł Rowerowej Stolicy Polski i wygraj jedną z trzech głównych nagród!

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×