Miasto

25 listopada 2019, 11:11:55

Kończy się nabór wniosków oraz realizacja ostatniego etapu Programu Ograniczenia Niskiej Emisji dla miasta Tychy na lata 2016 – 2020.

kominy

Mieszkańcy, którzy jeszcze nie złożyli wniosku, a są zainteresowani uzyskaniem dotacji na wymianę kotła, mogą to zrobić jeszcze przez miesiąc: do 20 grudnia 2019r. w Punkcie Obsługi Klienta Programu Ograniczenia Niskiej Emisji przy ul. Barona 30.

W przyszłym roku rozpocznie się realizacja piątego i ostatniego etapu Programu Ograniczenia niskiej emisji dla miasta Tychy, opracowanego na lata 2016 – 2020. 

 - Ze względu na dużą liczbę niezrealizowanych wniosków, V etap będzie etapem dwuletnim, tak by wszyscy mieszkańcy zapisani do programu, wymienili stare kotły na bardziej ekologiczne źródła ciepła. Planujemy w tym czasie wymienić ich 660. Dziękuję mieszkańcom za tak duże zainteresowanie programem i za wszystkie złożone wnioski. To dowód na to, że jesteśmy coraz bardziej świadomi i gotowi podejmować decyzje, których stawką jest zdrowie nasze i naszych dzieci.  W tym czasie będziemy pracować nad nowym gminnym Programem Ograniczenia Niskiej Emisji – mówi Aneta Moczkowska – z-ca prezydenta Tychów ds. zrównoważonego rozwoju.

Mieszkańcy, którzy jeszcze nie złożyli wniosku, a są zainteresowani uzyskaniem dotacji na wymianę kotła, mogą to zrobić do 20 grudnia 2019r. w Punkcie Obsługi Klienta Programu Ograniczenia Niskiej Emisji, zlokalizowanym przy ul. Barona 30.

- Wraz z zakończeniem naboru wniosków o wymianę źródła ciepła, zawieszona zostanie działalność Punktu Obsługi Klienta Programu Ograniczenia Niskiej Emisji. Działalność POK zostanie wznowiona w styczniu 2020r. po podpisaniu umowy z Operatorem odpowiedzialnym za realizację V etapu Programu – mówi Anna Warzecha – naczelnik wydziału Komunalnego, Ochrony Środowiska i Rolnictwa UM Tychy.

Od 20 listopada 2019r. obowiązuje także zaktualizowany „Regulamin określający zasady i tryb udzielania oraz rozliczania dotacji na dofinansowanie wymiany źródeł ciepła, działań termomodernizacyjnych w budynkach indywidualnych w ramach Programu ograniczenia niskiej emisji dla miasta Tychy. Zmiana dotyczy przede wszystkim czasu obowiązywania programu z trybu „ciągłego” na czasowy, w nowym regulaminie doprecyzowano także standardy wymiany kotła na paliwo stałe zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego.

W tym  roku wykonanych zostało łącznie 455 modernizacji polegających na wymianie źródła ciepła oraz termomodernizacji jednorodzinnych budynków mieszkalnych. W sumie w latach 2016 do 2019 - wymieniono 1342 kotły na ekologiczne. 

Tychy były pierwszym miastem w Polsce, które wprowadziło w 2003 roku I Program Ograniczenia Niskiej Emisji. Wówczas wymieniono 2200 kotłów węglowych na nowe i bardziej ekologiczne źródła ciepła. Wydano na ten cel w sumie 23 mln 849 tys. złotych, z czego sama dotacja wyniosła ponad 15 milionów złotych.

Załączniki

W wakacje zostań żołnierzem

W wakacje zostań żołnierzem

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Tychach w ramach wakacyjnej Kampanii ,,Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej” zachęca wszystkich zainteresowanych służbą wojskową do odwiedzenia swojego promocyjnego stoiska 13 lipca i 16 sierpnia na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Paprocany.

Psy ze „schroniska” w Radysach trafią do Tychów

Psy ze „schroniska” w Radysach trafią do Tychów

Od kilku dni media informują o skandalicznych warunkach, w jakich przebywały zwierzęta w zamkniętym już „schronisku” w Radysach. Chęć przyjęcia zwierząt zgłosiło także tyskie schronisko. Dziś rano stowarzyszenie „Pogotowie dla zwierząt”, poinformowało, że 10 psów trafi do Tychów już 3 lipca.

Trwają konsultacje

Trwają konsultacje

Od 15 czerwca do 30 września trwają konsultacje przygotowania projektu Programu Współpracy Miasta Tychy z Organizacjami Pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2021.

Program dla seniorów na najbliższe lata przyjęty

Program dla seniorów na najbliższe lata przyjęty

Na czerwcowej sesji (30.06) Rada Miasta Tychy przyjęła uchwałę dotyczącą Programu Polityki Senioralnej dla miasta Tychy na lata 2020 - 2027.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×