Miasto

7 listopada 2016, 9:27:10

7 listopada 2016 ruszyła III edycja Tyskiego Banku Kultury, programu wspierającego inicjatywy kulturotwórcze na terenie Tychów. Przez ostatnie dwie edycje tyscy twórcy zaskakiwali swoją pomysłowością zgłaszając do udziału rozmaite projekty.

Tyski Bank Kultury
Wystawy, warsztaty twórcze oraz rozwojowe, festiwale, koncerty oraz teledysk, to tylko niektóre z inicjatyw, które zrealizowano do tej pory. Co zobaczymy w III edycji TBK, czas pokaże.

Celem programu jest stworzenie przestrzeni do działania i tworzenia, ale także do wymiany doświadczeń między tyskimi twórcami oraz mieszkańcami miasta. Każdy, kto ma pomysł na wydarzenie artystyczne może zgłosić się do udziału w programie. Nie ma ograniczeń wiekowych, można zgłosić program indywidualnie oraz w grupach.

Miejskie Centrum Kultury zapewnia opiekę merytoryczną, administracyjną, konsultację artystyczną, a także finansowe wsparcie projektu do kwoty 6000 brutto. Jedynym wymaganiem, poza dobrym pomysłem oraz terminowym zgłoszeniem, jest to by projekt, przynajmniej częściowo, realizowany był w przestrzeni Miejskiego Centrum Kultury.

Zgłoszenia przyjmowane są do 27 listopada br., więcej informacji na stronie tbk.kultura.tychy.pl
Ostrzeżenie meteorologiczne - burze z gradem

Ostrzeżenie meteorologiczne - burze z gradem

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie przed możliwym występowaniem burz - miejscami burz z gradem w województwie śląskim. Ostrzeżenie obowiązuje od popołudnia 19 sierpnia do godzin porannych 20 sierpnia br.

Wakacyjne remonty w tyskich placówkach

Wakacyjne remonty w tyskich placówkach

W szkołach nie ma dzieci, ale ruch i wrzawa jak podczas roku szkolnego, tyle że uczniów zastąpili budowlańcy, malarze i tynkarze. W kilkunastu szkołach na terenie miasta trwają wakacyjne remonty. Miasto w tym roku przeznaczyło na wakacyjne remonty placówek ponad 10,5 miliona złotych.

Konsultacje projektu uchwały w sprawie przyjęcia statutu Młodzieżowej Rady Miasta Tychy

Konsultacje projektu uchwały w sprawie przyjęcia statutu Młodzieżowej Rady Miasta Tychy

Do 26 sierpnia 2019 r. trwają konsultacje projektu uchwały w sprawie przyjęcia statutu Młodzieżowej Rady Miasta Tychy.

Konsultacje projektu planu miejscowego dla części osiedla Wilkowyje

Konsultacje projektu planu miejscowego dla części osiedla Wilkowyje

Od 13 sierpnia trwają konsultacje projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru położonego w południowej części osiedla Wilkowyje w Tychach - etap IV. Konsultacje prowadzone będą do 25 września 2019 r.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×