Miasto

7 maja 2008, 10:23:56

Od dzisiaj na tyskim Rynku działa nowy punkt monitoringu.

Objęty jest nim teren od strony kościoła Św. Marii Magdaleny poprzez  plac przy fontannie z wydrami aż do okolic Teatru Małego. To kolejne miejsce w Tychach objęte całodobowym monitoringiem. Kamery działają już m.in. w okolicach Hali Targowej przy al. Piłsudskiego, dworca PKP, przy rondzie Cassino. Dzięki obrotowym kamerom rejestrującym to, co dzieje się w okolicy, mieszkańcy mogą czuć się bezpieczniej a miejsca są chronione przed atakami wandalizmu, wybrykami chuligańskimi czy spożywaniem alkoholu w miejscach publicznych.
Operator pełniący dyżur w Teleinformatycznym Centrum Zarządzania Kryzysowego przy al. Niepodległości obserwuje wybrane punkty w mieście. Obraz zbierany jest przez obrotowe i stacjonarne kamery. Oprogramowanie zainstalowane na stanowisku dyspozytorskim pozwala na  zbliżenie, śledzenie,  nagrywanie, robienie zdjęć. Dotychczas część materiałów już została wykorzystana przez policję do ujęcia sprawców lub jako materiały dowodowe w toczącej się sprawie.


Nauka pływania dla tyskich dzieci znów od września

Nauka pływania dla tyskich dzieci znów od września

Od 4 marca do 19 czerwca ponad 1100 tyskich drugoklasistów uczestniczyło w lekcjach pływania w Wodnym Parku Tychy. Wiadomo już, że od września zajęcia będą kontynuowane.

Konsultacje projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego

Konsultacje projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego

Prezydent Miasta Tychy zaprasza mieszkańców do konsultacji projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru położonego w rejonie ulic: Beskidzkiej, Oświęcimskiej, Długiej i Goździków w Tychach - Etap I

Ostrzeżenie meteorologiczne - burze z gradem

Ostrzeżenie meteorologiczne - burze z gradem

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie ostrzega przed burzami z gradem, które mogą wystąpić 19 czerwca br. w Tychach.

Kina pod chmurką w Tychach

Kina pod chmurką w Tychach

Relaks i chwila odprężenia przy dobrym kinie, w miły towarzystwie, po upalnym i męczącym dniu? W najbliższych dniach w Tychach odbędą się dwa plenerowe pokazy filmowe, podczas których na pewno nie zabraknie śmiechu i dobrej zabawy.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×