Miasto

7 maja 2008, 10:23:56

Od dzisiaj na tyskim Rynku działa nowy punkt monitoringu.

Objęty jest nim teren od strony kościoła Św. Marii Magdaleny poprzez  plac przy fontannie z wydrami aż do okolic Teatru Małego. To kolejne miejsce w Tychach objęte całodobowym monitoringiem. Kamery działają już m.in. w okolicach Hali Targowej przy al. Piłsudskiego, dworca PKP, przy rondzie Cassino. Dzięki obrotowym kamerom rejestrującym to, co dzieje się w okolicy, mieszkańcy mogą czuć się bezpieczniej a miejsca są chronione przed atakami wandalizmu, wybrykami chuligańskimi czy spożywaniem alkoholu w miejscach publicznych.
Operator pełniący dyżur w Teleinformatycznym Centrum Zarządzania Kryzysowego przy al. Niepodległości obserwuje wybrane punkty w mieście. Obraz zbierany jest przez obrotowe i stacjonarne kamery. Oprogramowanie zainstalowane na stanowisku dyspozytorskim pozwala na  zbliżenie, śledzenie,  nagrywanie, robienie zdjęć. Dotychczas część materiałów już została wykorzystana przez policję do ujęcia sprawców lub jako materiały dowodowe w toczącej się sprawie.


W Tychach rusza punkt konsultacyjny dla cudzoziemców

W Tychach rusza punkt konsultacyjny dla cudzoziemców

W poniedziałek, 23 września br. w Powiatowym Urzędzie Pracy w Tychach uruchomione zostanie specjalne stanowisko, gdzie zarówno pracodawcy, jak i cudzoziemcy mogą zasięgać informacji dotyczących praw i obowiązków związanych z legalnym zatrudnianiem cudzoziemców.

Spotkania, porady, szczepienia - ruszają kolejne miejskie programy profilaktyczne

Spotkania, porady, szczepienia - ruszają kolejne miejskie programy profilaktyczne

Już po raz kolejny Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Megrez w Tychach rozpoczyna realizację projektu finansowanego ze środków Miasta Tychy dotyczącego depresji oraz programu skierowanego do pełnoletnich kobiet o propagowaniu zdrowego stylu życia.

Finał Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu - Dzień bez Samochodu w Tychach

Finał Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu - Dzień bez Samochodu w Tychach

W niedzielę 22 września odbędzie się wielki finał Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu na ul. Grota - Roweckiego, która 22 września od godziny 11.00 do 18.00 będzie zamknięta dla ruchu.

Bezpłatna linia autobusowa nr 390 na obchody Dnia bez Samochodu

Bezpłatna linia autobusowa nr 390 na obchody Dnia bez Samochodu

Kolejny raz Tychy dołączyły do grona europejskich miast promujących ekologiczny, zrównoważony transport. Sprawdź rozkład jazdy linii specjalnej nr 390 podczas Europejskiego Dnia Bez Samochodu w Tychach (22 września).

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×