Odpady

Odpady - IBOK

26 kwietnia 2018, 14:12:7
kosze na śmieci segregowane - zdjęcie

Informacja o systemie

Od 01 lipca 2013 roku w oparciu o ustawę o utrzymaniu czystości i porządku w gminach która dostosowuje polskie regulacje do standardów ekologicznych obowiązujących w krajach Unii Europejskiej – wywóz odpadów komunalnych organizuje gmina, z którą mieszkańcy się rozliczają (w przypadku domów wielorodzinnych – za pośrednictwem administratora budynku).
Nowe zadania gminy Ustawa narzuca gminie obowiązek stworzenia samofinansującego się systemu i zarządzanie nim w ramach jej budżetu. Z opłat za odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych miasto ma pokryć koszty funkcjonowania, czyli:

  • Odbiór, transport, zbieranie, odzysk i unieszkodliwianie odpadów komunalnych,
  • Tworzenie i utrzymanie punktów selektywnego zbierania odpadów komunalnych,
  • Działania edukacyjne i informacyjne,
  • Obsługę administracyjną systemu.

Referat Gospodarki Odpadami Komunalnymi - siedziba ul. Budowlanych 67

Godziny pracy:
7.30 do 15.30   poniedziałki, wtorki, środy
7.30 do 17.30   czwartki
7.30 do 13.30   piątki

Odbiór i zagospodarowanie odpadów zostało zlecone wykonawcy wybranemu w drodze przetargu nieograniczonego, którym od 01 stycznia 2019 roku jest Konsorcjum firm:

LIDER KONSORCUJM: MASTER – Odpady i Energia Sp. z o.o.

CZŁONKOWIE: REMONDIS Sp. z o.o.
SUEZ Południe Sp. z o.o.

INFORMACJA GMINY MIASTA TYCHY sporządzona zgodnie  z art. 3 ust 2 pkt 9) ustawy z dnia z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2019r. poz. 2010 t.j.).

NOWE! Zmiany w systemie gospodarowania odpadami komunalnymi. Czytaj więcej>>

 

Załączniki

Aktualności

Informacje

 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×