Miasto

30 kwietnia 2010, 11:17:1

W dniach od 17 do 24 kwietnia 2010 roku odbyła się niemiecko – polsko – białoruska wymiana młodzieży w Berlinie.

Spotkanie młodzieży miało charakter wymiany miast partnerskich i nosiło tytuł „ Zapomniane ofiary. Dzieci przymusowych robotników ofiarami faszyzmu w latach 1939 – 1940 w dzielnicy Marzahn - Hellersdorf.”

Uczestnicy wymiany mogli poznać stolicę Niemiec oraz dzielnicę partnerską Marzahn – Hellersdorf, zwiedzać miejsca pamięci, integrować się przez sport i zabawę, brać udział w zajęciach historycznych i spotkaniach z politykami Bundestagu i parlamentu dzielnicowego, a także z weteranami II Wojny Światowej z Polski i Białorusi. Młodzież miała również możliwość uczestniczyć w projekcie sztuki, w przygotowaniach pomnika „ Utracona niewinność ” , upamiętniającego tragicznie zmarłe dzieci przymusowych robotnic.  Koordynatorami projektu ze strony polskiej były panie Ruta Seidel i Teresa Sałata, a ze strony niemieckiej: Hans Joerg Muhs i Sebastian Blumreich.

Wymiana mimo trudnej tematyki i napiętego programu pozostanie na długo w pamięci uczestników.

Projekt został sfinansowany przez Polsko – Niemiecką Współpracę Młodzieży.

Zgłoś usterkę w Tychach

Zgłoś usterkę w Tychach

Uszkodzona jezdnia lub chodnik, zniszczona zieleń... Często idąc lub przejeżdżając przez miasto natrafiamy na różne nieprawidłowości w miejskiej przestrzeni. Nierzadko o takich usterkach wiedzą tylko mieszkańcy najbliższej okolicy. Co możemy zrobić? Skorzystać z systemu „Zgłoś usterkę”.

Wzmocnienie MŚP w czasie COVID-19

Wzmocnienie MŚP w czasie COVID-19

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna wraz z Regionalną Izbą Gospodarczą w Katowicach zapraszają przedsiębiorców na spotkanie on-line „Wzmocnienie MŚP w czasie COVID-19”.

Otwarcie szkół w Tychach od 1 czerwca

Otwarcie szkół w Tychach od 1 czerwca

W poniedziałek, 1 czerwca w Tychach zostaną uruchomione klasy I-III w szkołach podstawowych (zajęcia opiekuńczo-wychowawcze). Będą odbywały się także konsultacje dla pozostałych uczniów zarówno szkół podstawowych, jak i szkół ponadpodstawowych.

Renowacja zabytkowego krzyża

Renowacja zabytkowego krzyża

W środę, 27 maja został zdemontowany zabytkowy krzyż znajdujący się przy ulicy Oświęcimskiej w Tychach. Pochodzący z 1876 roku krzyż jest wpisany do rejestru zabytków województwa śląskiego.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×