Miasto

26 kwietnia 2010, 12:7:47

W dniu 28.04.2010 o godzinie 10:00 w Urzędzie Miasta Tychy przy Al. Niepodległości 49 na pierwszym piętrze skrzydło A zostanie otwarta wystawa prac złożonych w ramach konkursu zorganizowanego przez Regionalne Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej S.A. na Opracowanie projektu koncepcyjnego zagospodarowania terenu osi zielonej w Parku Miejskim w Tychach wraz z projektem koncepcyjnym osi wodnej i obiektów wodnych. Laureatom konkursu zostaną wręczone przyznane nagrody.

W grudniu 2009 r. RCGW S.A. ogłosiło konkurs na Opracowanie projektu koncepcyjnego zagospodarowania terenu osi zielonej w Parku Miejskim w Tychach wraz z projektem koncepcyjnym osi wodnej i obiektów wodnych. Po przeprowadzonej w lutym 2010 r. kwalifikacji wniosków do konkursu dopuszczono projekty 14 biur projektowych. Ostatecznie w marcu złożono 7 opracowań, z których do dalszej oceny dopuszczono 5. Złożone prace prezentują różnorodne rozwiązania architektoniczne i przestrzenne. Wg oceniających niektóre prace cechują się intensywnym zagospodarowaniem przestrzeni, inne zachwycają swoją prostotą. Mimo tego w opinii Komisji Konkursowego pod przewodnictwem architekta Adama Matysiaka uczestnikom konkursu nie udało się wykreować kompletnej, atrakcyjnej przestrzeni publicznej, mogącej się stać miejscem spotkań mieszkańców miasta Tychy. Dlatego w konkursie nie przyznano I nagrody.
 
II nagrodę otrzymało Biuro projektowe Architektura Budownictwa Sima mgr inż. arch. Jerzy Lasoń, a III Pracownia Projektowa Archad mgr inż. arch. Artur Moryson.
 
Prace konkursowe będzie można oglądać od 28 kwietnia do 12 maja w Urzędzie Miasta Tychy na pierwszym piętrze – w skrzydle A.
Zgłoś usterkę w Tychach

Zgłoś usterkę w Tychach

Uszkodzona jezdnia lub chodnik, zniszczona zieleń... Często idąc lub przejeżdżając przez miasto natrafiamy na różne nieprawidłowości w miejskiej przestrzeni. Nierzadko o takich usterkach wiedzą tylko mieszkańcy najbliższej okolicy. Co możemy zrobić? Skorzystać z systemu „Zgłoś usterkę”.

Wzmocnienie MŚP w czasie COVID-19

Wzmocnienie MŚP w czasie COVID-19

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna wraz z Regionalną Izbą Gospodarczą w Katowicach zapraszają przedsiębiorców na spotkanie on-line „Wzmocnienie MŚP w czasie COVID-19”.

Otwarcie szkół w Tychach od 1 czerwca

Otwarcie szkół w Tychach od 1 czerwca

W poniedziałek, 1 czerwca w Tychach zostaną uruchomione klasy I-III w szkołach podstawowych (zajęcia opiekuńczo-wychowawcze). Będą odbywały się także konsultacje dla pozostałych uczniów zarówno szkół podstawowych, jak i szkół ponadpodstawowych.

Renowacja zabytkowego krzyża

Renowacja zabytkowego krzyża

W środę, 27 maja został zdemontowany zabytkowy krzyż znajdujący się przy ulicy Oświęcimskiej w Tychach. Pochodzący z 1876 roku krzyż jest wpisany do rejestru zabytków województwa śląskiego.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×